Anasayfa » İlaç Rehberi » Strepsils

Strepsils

Streptomagma nedir ne için kullanılır, Streptomagma nasıl kullanılır, Streptomagma ’in saklanması, Streptomagma ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Streptomagma’in muhtemel yan tesirler nelerdir.

Tablet

Attapulgit 500 mg,pektin 45 mg

Ambalaj:

 20 tablet.

Endikasyon:

 Hafif veorta şiddetteki akut diyarelerin semptomatik rehabilitasyonu için endikedir.

Kontrendikasyon:

 Enfeksiyöz Diyareler invaziv biçimlerinde, başka bir deyişle yüksek ateş, dışkıda kan,inatçı seyir ve sistemik enfeksiyon bulguları özellikle asap sistemi varsa kullanılmamalıdır. Duyarlı şahıslarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar:

 Tam diyareli hastalar dikkatle izlenmelidir.Hasta 1-2 gün içinde iyileşmezse veya dehidrasyon bulguları ortaya çıkarsa, vaziyet yine değerlendirilmeli ve lüzumlu tedbirler alınmalıdır.

Yan Tesirleri:

 Yüksek Dozlarda konstipasyon ve dışkı kıvamında koyulaşma görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:

 Digoksin,vankomisin, promazin ve psödoefedrin gibi ilaçların emilim süratini ve ölçüsünü eksiltebilir. Bu ilaçlarla beraber verilmemelidir.

Doz Teklifi:

 Günlük doz başlangıçta ve her sulu dışkı dan sonra 2.3 Tablet günde maksimum 16 Tablet, çocuklarda başlangıçta ve her sulu dışkı dan sonra yaş vaziyetine göre ½-1 Tablettir günde maksimum 8 Tablet. Bu doz daha sonra eksiltilerek uygulanır. Rehabilitasyon süresi 7 gündür.

İçeriği Oyla

Yorum yapın