Anasayfa » İlaç Rehberi » Streptomagma

Streptomagma

Subitol nedir ne için kullanılır, Subitol nasıl kullanılır, Subitol ’in saklanması, Subitol ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Subitol’in mümkün yan tesirler nelerdir.

Şurup

Oksolamin fosfat

Ambalaj: 50 mg/5 mL x 120 mL’lik şişe.

Endikasyon:

 Larenjit, farenjit, trakeit bronşit gibi enflamasyonlu ve buna bağlı olarak öksürüğe neden olan hastalıklarında bronşektazi, boğmaca, soğuk algınlığı karmaşıklıkları,sigara ve hava lekeliliğine bağlı öksürüklerde endikedir.

Kontrendikasyon:

 Fazla duyarlılık kontrendikedir.

Uyarılar:

 Oksolamin mide bağırsak sisteminde irritasyona neden olabilmektedir. Bu sebeple yemeklerden sonra alınması önerilir.2 yaşından ufak çocuklarda sanrılara neden olduğu bildirildiğinden,bu yaş grubunda kullanılmamalıdır.

Yan Tesirleri:

 Seyrek Olarak ve özellikle de aç karnına alındığında bulantı, kusma, bağırsak hareketlerinde çoğalma görülebilmektedir. Hafif yerel anestezik tesirine bağlı olarak ağız mukozasında geçici his eksilmesine neden olabilir.

Doz Teklifi:

 Doz, günlük bazda beden ağırlığı üzerinden hesaplanır ve 4 denk doza dağılınarak verilir. Vasati doz 15-25 mg/kilogram/gün’dür.Pratik bir doz tablosu olarak, 2 yaşından büyük çocuklara 1-2 ölçek,yetişkinlere 2-4 ölçek verilmelidir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın