Anasayfa » İlaç Rehberi » Tamoxifencell

Tamoxifencell

Tamiflu nedir ne için kullanılır, Tamiflu nasıl kullanılır, Tamiflu ’in saklanması, Tamiflu ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Tamiflu’in muhtemel yan tesirler nelerdir.

Kapsül

Oseltamivir

Ambalaj:

 75 mg x 10 kapsül.

Endikasyon:

 Erişkinlerde Ve 1 yaş ve üstündeki çocuklarda influenza rehabilitasyonu ile erişkinlerde ve 13 yaş ve üstündeki adolesanlarda influenza profilaksisinde endikedir.

Kontrendikasyon:

 Oseltamivir Fosfat karşı fazla duyarlılığı olduğu öğrenilen şahıslarda kontrendikedir.

Uyarılar:

 Hamilelik ve emzirme yarıyılında, ilacın hamile bayana veya emziren anneye sağlayacağı potansiyel bereketin, fetus ve bebek üzerindeki potansiyel tehlikeden fazla olduğu gidişatlarda kullanılmalıdır.

Yan Tesirleri:

 En sık bildirilen yan tesirleri bulantı ve kusmalar. Bu tesirler geçicidir ve genellikle ilk dozdan sonra ortaya çıkmaktadır. İlacın kullanıma sunulmasından sonra isecilt ve cilt altı dokusu bozuklukları, çok ender döküntü olguları bildirilmiştir.

İlaç Etkileşimleri:

 Muayenehane olarak anlamlı ilaç etkileşimleri görülme ihtimali azdır.

Doz Teklifi:

 Tamiflu Tek başına veya besinlerle beraber alınabilir, ancak besinlerle beraber alınması bazı hastalarda hoşgörüyü artırabilir. İnfluenza Semptomları Nın görüldüğü ilk veya ikinci günde rehabilitasyona başlanmalıdır.Yetişkinler ile 13 yaş ve üstündeki adölesanlarda öneri edilen doz, 5 gün süresince günde iki defa 75 mg kapsüldür. İnfluenzanın profilaksisi için tavsiyeedilen oralTamifludozu; en az yedi gün süresince, günde bir defa 75 mg’dir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın