Anasayfa » Genel » THETA coin nedir? Nasıl alınır?

THETA coin nedir? Nasıl alınır?

Theta THETA video akışını merkezi yapıdan kurtarmak ve sektör katılımcıları için daha yararlı, uygun maliyetli ve adaletli hale getirmek olarak belirleniyor. Theta ağı, proof-of-stake PoS yapısından katlanıyor ve yüksek harekât hacminin güvenliğini sağlayabilmek için çok seviyeli bir Byzantine Fault Tolerance BFT konsensüs algoritması kullanıyor. Peki, THETA nedir? Ayrıntılar haberimizde… 

THETA coin nedir? Nasıl alınır?

THETA NEDİR?

Theta THETA, video akışı stream için planlanmış, blockchain takviyeli bir ağ olarak belirlenebilir. Mart 2019’da kullanıma açılan Theta mainnet’i, kullanıcılar tarafından sağlanan bant genişliği ve bilgi harekât eforlarını eşler arası P2P platform üzerinde birleştiren merkeziyetsiz bir ağ biçiminde çalışıyor.

Theta, kendi yerel tokeni olan THETA ile katılımcılarına ağ içinde idare alternatifleri sunuyor. THETA tokeninin, önde gelen kripto para borsalarında değişik para ünitelerine dönüştürmek de olası.

Geliştiricilerin ifadesine göre projenin reel emeli, video akışı sektörünün mevcut halini kökten dönüştürmek. Halihazırda mevcut olan merkezileştirme, cılız altyapı ve yüksek maliyetler, son kullanıcıların makûs bir tecrübe elde etmeleri anlamına geliyor. İçerik oluşturucular da aynı biçimde son kullanıcılar ile aralarındaki manilerden dolayı daha az kazanç elde ediyorlar.

Theta THETA, kullanıcıların sahip oldukları bant genişliği ve bilgi harekât kaynaklarını paylaşabildiği, medya içerikleri için oluşturulmuş blockchain tabanlı bir ağdır.

THETA NASIL ALINIR?

Theta platformunun yerel tokeni olan THETA, önde gelen kripto para borsalarında rahatlıkla operasyona konulabilir. Kullanımdaki harekât çiftleri arasında popüler kripto para üniteleri, fiat itibari para üniteleri ve stablecoin alternatifleri de bulunuyor.

Ekim 2023 haysiyetiyle, azami hacimli harekât çiftleri BKEX ve Binance borsası üzerinde hakikatleşti. En çok seçim edilen harekât üniteyi ise popüler stablecoin Tether USDT oldu.

 

 

 

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın