Anasayfa » Genel » Togg Yüzde Yüz Yerli Mi? (Doğru Cevap)

Togg Yüzde Yüz Yerli Mi? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden TOGG yüzde surat yerli mi? Sualini çok defa almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber kıymetli ziyaretçilerimize TOGG yüzde surat yerli mi? Sualinin Doğru yanıtını verdik. Aynı zamanda TOGG özellikleri, TOGG sahibi kim, TOGG maliyet listesi, TOGG senede ne kadar üretilecek? Sualleri için değişik bilgiler verdik.

Türkiye ’nin yerli ve ulusal otomobili olarak tanıtılan TOGG hakkında internette bir çok değişik bilgiye rast gelebilirsiniz. Her bilgi Doğruyu yansıtmıyor olsa da biz sizler için bu mevzu da araştırma yaptık ve TOGG yüzde surat yerli mi? Sualinin Doğru yanıtını altta verdik. TOGG hakkında merak edilen, TOGG ’un hangi özelliklere sahip olduğu mevzusundaki araştırmalarımızın Doğru yanıtları altta…

TOGG Yüzde Surat Yerli Mi?

TOGG Yüzde Surat Yerli Mi?

TOGG elektronik taşıtın her bir kısmı %100 yerli değildir. Taşıtın ilk piyasaya sunulacak olan modelinde %51 oranında yerli parçalar kullanılacaktır. Daha sonraki ikinci ve üçüncü modellerinde yerli parça oranı %51 ’den %68,8 oranına kadar çıkacaktır.

Anadolu grubu, BMC, Turkcell, Zorlu Holding ve Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği ortaklığında ortaya çıkartılan TOGG yerli araba Türkiye ’nin ilk yerli ve ulusal taşıtıdır. 2023 senesinin son çeyreğinde seri imale kavuşacak olan vasıta ilk kere 27 Aralık 2019 ’da Gebze ’deki faallikte tanıtıldı.

TOGG Teknik Özellikleri Nelerdir?

Eforunu lityum iyon bataryalardan alan TOGG tek koşul kapasitesiyle 300 KİLOMETRE ve 500 KİLOMETRE olarak 2 değişik eforda sunulacaktır. 30 dakikadan kısa vakitte şarj edilebilen TOGG, arkadan itişli 200 HP ve dört tekerden oluşmaktadır. İki değişik efordaki motora sahip olan TOGG modellerinde 200 HP ve 400 HP olarak 2 değişik model bulunuyor. Son sürati 220 kilometre/saattir.

Bununla beraber vasıta elektrikli bir vasıta olmasının yanı gizeme 4G / 5G irtibatına sahiptir. Otomatik olarak tüm aktüellemeleri alacak ve arıza gidişatında uzaktan müdahale yapılabilecek vaziyettedir. Bir yandan da taşıtın 3. Seviye özerk sürüş tekniğine de sahip olacağı öğrenilmektedir.

TOGG Alıcı Hizmetleri Nedir?

TOGG ’a erişmek ve merak ettiğiniz her bir mevzuyu kendileriyle paylaşmak için özel olarak oluşturulan değişik bürolarına gidebilirsiniz. Veya bürolarla bağlantı numaraları üzerinden geçerek merak ettiğiniz sualleri kendilerine iletebilirsiniz.

Togg Bilişim Vadisi

Bilişim Vadisi, Muallimköy Semti Deniz Sokağı No:143/1

0850 833 33 45

Togg Gemlik Kuruluşu

Gençali Mah. Atatürk Cad. No:99

0850 833 33 45

İleri Teknoloji Merkezi

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği ETÜ Teknoloji Merkezi

Söğütözü Cad. No:43 Kat:3

TOGG Senede Ne Kadar Üretilecek?

Merak mevzusu olan öbür bir mevzuysa TOGG isimli taşıtın senede ne kadar imale sahip olduğu. İmal kuruluşunda toplamda 4.323 bireye istihdam sağlayacak olan TOGG, beş model için senede 175.000 adet vasıta üretecektir.

TOGG ’un Yüzde Kaçı Devletin?

Türkiye ’nin yerli ve ulusal olan TOGG elektrikli vasıtayı, Türkiye merkezli imale sahipken anonim firma üzerinden 25 Haziran 2018 tarihinde kurulmuştur. Genel merkezi Gebze, Kocaeli olan taşıtın kilit adları Gürcan Karakaş ve Sergio Rocha ’dır.

TOGG ’un sahibi %23 ’lük payla Anadolu Grubu, %23 ’lük payla BMC, %23 ’lük payla Turkcell, %23 ’lük payla Zorlu Holding ve son olarak Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği %8 payla sahibidir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın