Anasayfa » Genel » Toki Sosyal Konut 1 Yıl Şartı (Detaylı Açıklama)

Toki Sosyal Konut 1 Yıl Şartı (Detaylı Açıklama)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde TOKİ sosyal konut 1 sene hakkında sualler almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize Toki sosyal konut 1 sene koşulu hakkında ayrıntılı cevabı paylaşacağız. Aynı zamanda Toki sosyal konut 18 yaş koşulu, Toki sosyal konut ikamet koşulu var mı, Toki sosyal konut ön ödeme fiyatı hakkında da farklı bilgiler vereceğiz.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan deklarasyona göre ve televizyonlarda sık bir biçimde karşılaştığımız bültenlere göre Recep Tayyip Erdoğan ’ın Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi açıklanmış oldu. Sosyal konut projesi Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandıktan sonra insanlarda bu projeyle ilgili olarak farklı suallerin araştırmasını yapar. Merak edilen ve aralıksız incelenen mevzulardan bir tanesi de; ‘ ’Sosyal konut 1 sene koşulu nedir ’ ’ olarak karşımıza çıkmakta. Bu içeriğimiz ayrıntılı olarak bu mevzu hakkında Doğru cevabı veriyor.

toki sosyal konut

Toki Sosyal Konut Müracaat Koşulları Nelerdir?

TOKİ ’nin internet sitesinde müracaat koşulları, müracaat şartları ve müracaat ön ödemesi hakkında tüm ayrıntılar yer almaktadır. Lakin alttaki bilgileri de kullanabilirsiniz. Bu bilgiler TOKİ ’nin yayınlamış olduğu müracaat koşullarından ibarettir.

T.C. yurttaşı olması, Proje şehir hudutları içerisinde en az 1 sene ikamet etmesi veya proje şehir popülasyonuna kayıtlı olması, Müracaatta bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. hudutları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ ’den daha evvel ev sahibi olmama, İstanbul için aylık hane milleti kazancının, en fazla net 18.000 TL, yurt genelinde 16.000 TL olması Şehit Aileleri, Harp ve Misyon Malulleri ile bunların Dul ve Öksüzleri Hariç, Bir hane milleti ismine, tek müracaat yapılması, Müracaatları yapacak yurttaşlarımızın; 18 yaşını bitirmeleri gerekmektedir, Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan yurttaşlarımız başvuru edebilecektir. Müracaat Kıymeti: 500 TL

TOKİ Sosyal Konut 1 Sene Koşulu Nedir?

İkametgahınız nereye bağlıysa ve ikametgah adresinizde en az 1 sene nerede oturmuşsanız oraya müracaat yapabilirsiniz. Başka Bir Deyişle siz İstanbul ’da ikamet ediyorsunuz fakat Ankara ’ya müracaat yapmak istiyorsunuz. Ne Yazık Ki böyle bir şey olamaz. 1 sene süresince ve daha fazla nerede yaşamışsanız, bulunduğunuz konum için müracaat yapabilirsiniz. 1 sene süresince İstanbul ’da yaşadınız ve ikametgahınız İstanbul ’da gözüküyor. O halde yalnızca İstanbul Toki Sosyal Konut projesine müracaat etebilirsiniz.

TOKİ Sosyal Konut Projesi Kontenjanları

TOKİ tarafından yayınlanan deklarasyona göre kontenjan hakkına göre şahıs / şahıslar ev sahibi olacak. Fakat bu projede temel emel gençlere müteveccih bir şeyler yaparak gençlerin ev sahibi olmasını basitleştirebilmektir. Gençlere müteveccih tertip edilen TOKİ 81 şehirde sosyal konut projesinin kontenjanlarını sizlere madde halinde altta hisseleştik.

Gençler %20 Emekliler %20 Şehit Yakınları – Gaziler %5 Manililer %5 Değişik Yurttaşlarımız %50

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın