Anasayfa » Genel » Toki Sosyal Konut Ödemeleri Sabit Mi? (Doğru Cevap)

Toki Sosyal Konut Ödemeleri Sabit Mi? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde Toki Sosyal konut ödemeleri sabit mi? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimiz Toki Sosyal Konut ödemeleri sabit mi? Sualinin Doğru cevabını paylaşıyor. Bununla beraber Toki aylık taksitleri ne kadar, Toki taksitleri sabit mi, Toki sosyal konut aylık ödemesi, Toki sosyal konut ödeme tasarıyı hakkında da değişik bilgiler veriyoruz.

Son günlerin en popüler olaylarından bir tanesi olan ve gündemi sık bir biçimde meşgul eden mevzulardan bir tanesi TOKİ sosyal konut projesi olarak karşımıza çıkıyor. Gençler ve özellikle orta yaştaki fertler ev sahibi olabilmek emeliyle sosyal konut projesini inceliyor, ödemelerini yaparak müracaatını bitiriyor. Peki, TOKİ sosyal konut projesinde ödemeler sabit mi? İşte sizlere Doğru cevabı!

toki sosyal konut aylık ödemesi

TOKİ Ödemeleri ve Aylık Taksit Ölçüyü

Recep Tayyip Erdoğan tarafından tertip edilen ve büyük bir bültenle paylaşılan TOKİ sosyal konut projesinde 2+1 evlerin tümü 608.000 TL maliyetten sunuluyor. 608.000 TL toplam ödeme için 2+1 bir Toki sosyal konut projesinin aylık ödemesi 2.280 TL ’dir. Toplamda 240 ay vade ile ödemelerinizi yapabilir ve 608 bin TL ödemeyi tamamlayarak tapuyu kendinizin üzerine yapabilirsiniz.

3+1 evlerin maliyeti ise toplamda 850 bin TL ’dir. Aylık ödenmesi gereken fiyat 3+1 evler için 3.187 TL ’dir. Yeniden aynı biçimde 240 ay vadeyi aşmayacak biçimde ödemelerinizi yapabilirsiniz.

TOKİ Sosyal Konut Peşinat Fiyatı Ne Kadar?

Müracaatınızı yaptınız fakat müracaat etiniz kabul gördükten sonra şayet ev hakkı size tanınırsa ödemeniz gereken bir fiyat bulunmaktadır. Bu fiyatı yeniden TOKİ tanımlamaktadır. Şu an için şayet müracaat sahibine ev hakkı tanınırsa %10 peşinat ile beraber 240 ay vade belirlenmiş olacaktır.

Toki Sosyal Konut Ödemeleri Sabit Mi?

Her ay kumpaslı bir biçimde tarihini geçirmeden ödemeniz gereken Toki Sosyal konut ödemeleri sabit değildir. Her 6 ayda bir aylık taksit meblağına memurlara gelen zam sebebiyle aylık taksit meblağında da farklılıklar alana gelecektir. Başka Bir Deyişle memur ücret çoğalış oranı dolaysız olarak Toki sosyal konut aylık taksit meblağı ödemesini etkilemektedir. Bu da aylık taksitlerin 6 ayda bir zamlanacağı anlamını taşır.

Toki Sosyal Konut Ödeme Tasarıyı

Şu an için mevcut bir ödeme tasarıyı bulunmamaktadır. Lakin şayet müracaat etiniz sonrasında size ev hakkı tanınmış olursa 240 ay vade ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. 240 ay vade, 2+1 ev maliyeti TOKİ sosyal konut projesinde 608.000 TL ’dir. Netice olarak aylık taksit meblağı 2.280 TL etrafında olacaktır. Şayet eviniz 2+1 değil 3+1 ise ödemeleriniz aylık bazda 3.187 TL olacaktır.

Toki Sosyal Konut Projesi Müracaatı Nereden Yapılır?

TOKİ sosyal konut projesine müracaat yapmak istiyorsanız E – Devlet, Halkbank veya Ziraat bankası şubelerinden harekâtlarınızı yapabilirsiniz. Müracaat kıymeti olarak sizden 500 TL ödeme istenecektir. Şayet 500 TL ödeme yapmanıza karşın müracaat etiniz onaylanmazsa ödemiş olduğunuz 500 TL geri sizlere iade edilecektir.

Toki Sosyal Konut 1 Sene Koşulu isimli içeriğimize de göz atabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın