Anasayfa » Genel » Uyumayan Bebeğin Uyuması İçin Dua (En Etkilisi)

Uyumayan Bebeğin Uyuması İçin Dua (En Etkilisi)

Bebekler bazı nedenlere bağlı olarak uykuya dalmakta zorluk sürükleyebilmektedirler. Böyle gidişatlarda rastgele bir sağlık meseleyi de yoksa duaların kudretinden yararlanılması önerilmektedir. Peki yatmayan bebeğin yatması için dua okunacaksa hangisi seçim edilir? Peygamber efendimizin SAV bebeklere duası nedir? İşte ayrıntılar…

Bebekler kimi zaman ciddi uyku meseleleriyle karşı karşıya gelebilmektedirler. Elbette ki bu gibi gidişatlar ebeveynler için de son derece can sıkıcı bir vaziyettir. Özellikle de bebekler aç değilse, rastgele bir biçimde gaz meseleyi yaşamıyorsa veya hasta değilse gece yatmamaları çok daha büyük bir problem olarak nitelendirilir. Zira bebeklerde uyku kumpasının olmaması aile bireylerini Doğrudan negatif olarak tesirler. Bu gibi gidişatlarda uykuya gaye edilerek okunması gereken bir hayli sure bulunur. İlk safhada Fatiha suresi okunarak işe başlanır. Bunun yanı gizeme uyku meseleyi yaşayan bebekler için en tesirli surelerden bir öbür de İnşirah suresi olacaktır. İnşirah suresini 3 defa okumak, bebeklerin hafiflemesini muhtemel kılar.

Yatmayan Bebeğin Yatması İçin Dua

Yatmayan Bebeğe Dua Nebe Suresi

Uykuya dalamayan bebeklerin gece süresince rahat etmesini sağlamak ve uykuya dalmalarını kolaylaştırmak için en sık seçim edilen sure Nebe suresi olacaktır. Nebe suresi adıyla da Amme suresi olarak da öğrenilecektir. Bebeği yattırmaya çalışırken arkada kısık fonda Nebe suresini açmak son derece tesirlidir. Bu müddet 1.5 sayfa uzunluğundadır. Toplamda da 40 ayetten oluşur.

Yatamayan Bebeğe Dua Tebbet Suresi

Özellikle de yeni dünyaya gelmiş bebeklerde sıklıkla görülen ve bir hayli çocukta da muhtelif sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan uykuya dalmama meseleyi, ebeveynler için son derece zorlu bir süreci birliktesi getirir. Bebeğini yattırmak isteyenler birbirinden değişik teknikleri kullansalar da en tesirli teknik dua olacaktır. Bebeklerin uykuya çok daha kolay bir biçimde dalmasını sağlayan en tesirli teknik Tebbet suresi olacaktır. Bu noktada Tebbet ’in 7 defa okunması yeterlidir.

Peygamberimizin Bebeklere Duası

Bebeklerin çok kolay uykuya dalamamasının en temel sebeplerinden biri de nazar olacaktır. Öyle ki çocukları son derece rahatsız eden bu vaziyet, gece geç saatlere kadar uykuya dalmayı güçleştirir. Peygamber efendimizin Sav okuduğu nazar duaları bu cins gidişatlarda en iyi çözüm üreticidir. Peygamber efendimizin Sav nazar için okuduğu dualar ve nazar ayetleri;

Euzu bi kelimatillahi ’t tammeti min külli şeytancan ve hammetin ve min külli aynin lammeh

Ve in yekadullezine keferu le yuzlikuneke bi ebsarihim lemma semiüz zikra ve yekulune innehu le mecnun. Ve ma hüve illa zikrun lil alemin.

Söz mevzusu sure Kalem suresinin 51 ve 52. ayetleri olarak öğrenilir. Ayrıca Nazarı bulunan çocuklarda Felak, Nas ve Ayetel Kürsi gibi duaların okunması da son derece tesirli olacaktır.

Yatmayan Bebeklere Yedi Yatarlar Duası

Bebeklerde ve özellikle de belli bir yaşa gelmiş olan çocuklarda en sık karşılaşılan problem uykusuzluk olmuştur. Belirtilen meseleyi aşmak ve bebeklerin çok daha sağlıklı bir biçimde yatmasını sağlamak içinse okunması gereken dua bulunur. Bunlardan biri de Yedi Yatarlar duası olarak öğrenilir. Duanın tesirini göstermesi içinse bir kağıda yazılması ve okunması yeterlidir. Yedi yatarlar duası şu biçimdedir;

Allahümme inni es ’elüke bi İslami Yemliha ve rağbetihi ve bi imani Mekselina ve kurbetihi, ve bi tevhıydi Mernüş ve hıdmetihi ve bi ma ’rifeti Debernüş ve uzletihi ve bi şehadeti Şazenüş ve rivayetihi ve bi ihlas Mislina ve muvafakatihi ve bi iştiyaki Kefeştatayyüş ve ı ’tikadihi ve bi vafai Kıtmır ve himayetihi en takdıye haceti ya Kaadıye ’l hacatı ve ya mücibe ’d deavat. Ve sallellahü ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ecmeıyn.

Bebekleri Yattıran Esmaül Hüsna

Bebeklerin ve çocukların birbirinden değişik sebeplere bağlı olarak uyku problemi yaşaması söz mevzusu olabilir. Şayet rastgele bir sağlık meseleyi yoksa ve karnı da toksa büyük olasılıkla nazar dokunmuştur. Bu noktada bebeklerin çok daha iyi yatabilmesi ve de huzurlu olması için bazı esmaların okunması gerekir. Bunlar; Ya Şafi, Nebe suresi, Nas ve Felak Suresi ve de İnşirah suresi biçiminde sıralanabilir.

Genel kategorimize göz atmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın