Anasayfa » Genel » VPN Kullanmak Suç Mu? (Doğru Cevap)

VPN Kullanmak Suç Mu? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde VPN kullanmak kabahat mi? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize VPN kullanmak kabahat mi? Sualinin Doğru yanıtını verdik. Aynı zamanda VPN bağlanmak kabahat mi, VPN kullanmak riskli mi?, VPN cezası nedir?, VPN kullanmak legal mi? Başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

VPN sizlerin IP adresini maskeleyen ve sizi olduğunuz konumdan çok değişik bir konumda göstererek saklanmanızı sağlayan bir eklenti / uygulamadır. Uslu telefonunuz dahil bilgisayarınız veya tabletiniz için VPN uygulamasını kullanabilirsiniz. Peki, kullanılan VPN uygulamaları emin mi? Yoksa VPN kullanmak kabahat mi? İşte sizlere tüm detaylarıyla VPN kullanmak kabahat mi? İsimli içeriğimiz…

VPN Kullanmak Kabahat Mi?

VPN Kullanmak Kabahat Mi?

VPN kullanmak, VPN ’i telefonunuza veya bilgisayarınız yüklemek kabahat teşkil etmemektedir. VPN ’i ile internette dolaşmak, gezmek veya muhtelif etkinliklerde bulunmak rastgele bir kabahate girmiyor. Lakin VPN uygulamasını kullanarak gidişatı makûsa yönlendirmek veya uygulamayı kullanım emeli dışında makûsa kullanmak kabahat teşkil etmektedir.

VPN uygulamasını kullanarak rastgele bir kabahat işlemiyorken VPN uygulamasını kullanarak rastgele birisine hakaret etmek, küfür etmek veya uygulamaları hasarına kullanmak vb. olan hareketlerin her birisi kabahat kalitesindedir.

VPN kullanmanın ülkemizde rastgele bir kanunu bulunmuyor. VPN veya DNS gibi uygulamalara yönelmeniz ve uygulamaları kullanıyor olmanız ‘ ’kanunilik ’ ’ prensibi gereği kanununun olması gerekiyor. VPN kullanmış olarak veya DNS ayarlarınızı değiştirerek rastgele bir kabahat işlememiş oluyorsunuz.

DİKKAT: Son dakika haberlerinden ve yeni nesil içeriklerden anında haberdar olmak Telegram kanalımıza katılmanızı ehemmiyetle rica ederiz. Kanala katılmak için paylaştığımız linki kullanabilirsiniz: https://t.me/nasilgidilir

VPN Kullanmak Legal Mi?

VPN kullanmak legal mi? Sualine verilebilecek net bir yanıt yoktur. VPN sizlerin IP adresini maskeleyen ve internetteki gezintinizi saklayan bir vasıtadır. VPN kullanarak makûs işler yapmanız veya uygulamayı mevcut vaziyetinden değişik vaziyetler için makûs hedefli olarak kullanmak kabahat işliyor olmanızı ortaya çıkartır.

VPN Kullanmak Riskli Mi?

VPN uygulamalarında hangi IP adresini kullandığınız, hangi IP adresini kullanarak sitelere ulaştığınız aşırısıyla ehemmiyetlidir. Kimse tarafından kullanılmayan, güvenirliliği test edilmemiş VPN uygulamalarını bilgisayarınıza / telefonunuza veya tabletinize indirmiş olmanız kredi kartı bilgileri gibi özel bilgilerinizin çalınmasına neden olabilir. Bu surattan bilgisayarınıza, telefonunuza veya tabletinize her VPN uygulamasını indirmeyiniz.

VPN Kullanmanın Cezası Nedir?

VPN kullanıyor olmak ülkemizde rastgele bir kabahat teşkil etmiyorken VPN ile alakalı olarak bazı ülkelerde yasalar oluşturuluyor. Bu yasalar dolayısıyla başka ülkelerdeki internet kullanıcılarına VPN kullanma cezası olarak 150 dolar para cezası verilmekte. Lakin VPN kullanmanın cezasının oluşabilmesi için bu mevzu hakkında bir kanun çıkartılması gerekir. VPN kullanarak rastgele bir kabahat işlemiyorsanız rastgele bir evhama kapılmanıza gerek yok. Yeniden de VPN kullanmak yerine internet ulaşımlarının düzelmesini beklemek daha Doğru bir karar olacaktır. Şahsi bilgilerinizin çalınmasını istemiyorsanız bu cins uygulamalar sizlere bütün eminlik sunmayabilir.

Genel kategorimize ve Sosyal Medya Yasağı Kalktı Mı içeriğimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın