Anasayfa » Genel » Waves Coin Temel Analiziyle Waves Yorumu Nasıl Yapılır?

Waves Coin Temel Analiziyle Waves Yorumu Nasıl Yapılır?

Waves Coin Temel Tahliliyle Waves Yorumu Nasıl Yapılır?

En büyük kripto para üniteleri Bitcoin BTC ve Ethereum ETH olsa da merkeziyetsiz finans DeFi ekosistemi günden güne büyüyor. Natürel olarak DeFi coinleri de popülerlik kazanıyor. En popüler DeFi coinleri arasında gösterilen WAVES coin ise geleceği parlak kripto paralar arasında sayılıyor.

Peki Waves nedir? Kripto para temel tahlili ile WAVES coin nasıl araştırılır?

Waves Coin Nedir?

Waves platformu beraber çalışabilirlik, ölçeklenebilirlik ve sabit harekât fiyatları sunan bir blok zincirdir. Waves üzerinde merkeziyetsiz uygulamalar ve DeFi uygulamaları yaratmak olasıdır. WAVES coin ise bu blok zincirin yerel kripto para üniteyidir. Waves ağındaki sabit ve düşük harekât fiyatları WAVES coin ile ödenir.

Waves Coin Temel Tahlili Nasıl Yapılır?

Tüm kripto paralarda olduğu gibi WAVES coin satın almadan evvel de temel tahlil yapmak yararlıdır. Temel tahlil, manevi ve dışsal bilgileri ve bilgileri kullanarak bir kripto paranın bedelini ya da potansiyelini tanımlama usulüdür. Başka Bir Deyişle, temel tahlil yapmak için bir kripto para projesine dair mevcut bilgileri değerlendirirsiniz. Bu bilgiler arasında en meblağlı olanlar, zincir üstü bilgiler harekât hacmi vb. ve projenin ayrıntılarıdır.

WAVES coin temel tahlili yapmak için de WAVES coin whitepaperını araştırabilir, zincir üstü bilgileri değerlendirebilir ve Waves takımının geçmişine bakabilirsiniz. Whitepaper bize, projenin emellerini ve nasıl çözümler sunduğunu anlatır. Böylece projenin kripto para ekosistemindeki yerini ve geleceğini tartabilirsiniz. Takımın geçmişi ise size projenin eminliğine dair fikir verebilir.

Waves Coin Whitepaperı

WAVES coin whitepaperında proje, “Web 3.0 uygulamaları ve merkeziyetsiz çözümler için herkese sarih bir blok zinciri protokolü ve geliştirme taşıtları seti” olarak belirlenir. Whitepaperın devamında Waves ağının teknolojisi ve avantajları ile WAVES coin token ekonomisi açıklanır.

Whitepaperda açıklanan özellikleriye WAVES coin, yüksek faydalılık ve hem sabit hem de düşük harekât fiyatları sunan bir projedir. Bunlar, DeFi ve Web3 ekosistemleri için çok ehemmiyetli avatajlardır. DeFi ve Web3 ekosistemlerinin giderek geliştiği ve yevmiye hayatı da etkilemeye başladığı düşünüldüğünde, WAVES coinin ehemmiyetli bir potansiyel vadettiği yorumunda bulunabiliriz.

Zincir Üstü Bilgileri ile WAVES

Bir ağda reelleştirilen harekât rakamı, harekât hacmi, faal adresler gibi kriterler zincir üstü bilgileri tanımlar. WAVES coin zincir üstü bilgilerini analizi, WAVES yorumu yaparken daha iyi fikir sahibi olmamızı sağlar. Zincir üstü bilgiler bize WAVES coin al – sat yapmanın kârlı olup olmayacağına dair fikir verir ve taktiklerimizi şekillendirebilir.

Bu yazı yazıldığı sırada WAVES coin, 165,405,433.68 dolarlık 24 saatlik harekât hacmine sahipti. Piyasa bedeli bakımından ise WAVES coin en bedelli 79. kripto paraydı. Waves Explorer zincir üstü bilgi takip uygulamasına göre blok zincirdeki harekât rakamı ise ​​132,406,530 ’du. Bunlar bize, kolay biçimde, Waves ’in son derece faal bir ağ olduğunu ve WAVES coin yatırımı yapmanın kârlı olacağını gösterebilir.

WAVES Takımı

Waves, 2016 ’da teşebbüsçü Sasha Ivanov tarafından kurulmuştur. Ivanov, piyasada hiç meçhul bir ad olsa; WAVES coine kuşkuyla yanaşabilirdik. Ancak Ivanov, Waves ’i kurana kadar kendisini ispatlamış bir addır.

Sasha Ivanov bir zaman finansal piyasaların varsayımı için elektronik ödeme sistemleri geliştirmek üzerinde çalışmıştı. Blok zincir teknolojisinin ortaya çıkışından sonra ise ilk anlık kripto para borsası Coinomat.com’u, ilk fiat token CoinoUSD’yi ve kripto para ünitelerinin ilk alım satım endeksi olan Cooleindex.com’u yaratmıştı. Blok zincir tabanlı teşebbüs fonu Cryptoasset.fund’u yaratan da Sasha Ivanov ’du. Ivanov ’un bu zaferli geçmişi, Waves projesinin de zaferli olabileceğine dair bir done olarak pekala açıklanabilir.

WAVES Coin Nasıl Alınır?

Gelecek vadeden kripto paralar arasında gösterilen WAVES coin, kripto para borsalarından alınıp satılabilir. Türkiye ’de Türk lirası ile WAVES coin satın almak çok basittir. Bitlo üzerinden güvenle ve basitçe WAVES/TRY operasyonları yapabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın