Anasayfa » Genel » Uniswap nedir? Nasıl alınır?

Uniswap nedir? Nasıl alınır?

Etheryum kripto parası ile entegreli olarak çalışmaktadır. Uniswap yüklü hacmi olan kripto paralar arasında yer alıyor. Peki, Uniswap nedir? Nasıl alınır? Ayrıntılar haberimizde… 

Uniswap nedir? Nasıl alınır?

UNISWAP NEDİR?

DeFi projeleri ile beraber projesi olan kripto paralardan yalnızca bir tanesidir. Uniswap kripto parasının rastgele bir merkezi de bulunmamaktadır. Bu coinin şuanda bir idareyicisi de yoktur. Uslu kontratlar eşliğinde çalışan kripto paralardan bir tanesidir. Uniswap ayrıca ERC 20 geçimli olan coinlerden birisidir. Uniswap kripto parası 2 kasım 2018 senesinde piyasaya girmiştir. İlk kere üreticisi ise Hayaden Adams olmuştur. Operasyon hacmi yüksek olan coinlerden olan Uniswap pek çok yatırımcısı bulunmaktadır.

Bütün olarak piyasa kıymeti 3 milyon Dolar olarak öğreniliyor. Uniswap değiş tokuş harekâtlarında da kullanılmaktadır. Blockhain teknolojisi ile korunan bu kripto para en emin kripto para ünitelerinden bir tanesidir. Zamanında Siemens şirketinde çalışmış olan daha önceki mühendislerden olan Hayden Adams tarafından yazılan bir kripto paradır. Fakat şuan Hayden Adams tarafından idarenmemektedir. Uniswap merkezi olmayan finans protokolü olarak da öğrenilmektedir.

UNISWAP NASIL ALINIR?

Kripto para uniswap satın almak istiyorsanız hem yurt içi hem de yurt dışı kaynaklı olan, kripto para alışverişini muhtemel kılan siteler bulunmaktadır. Bu sitelere öncelikle azalık asıllaştırmanız gerekiyor. Bu sitelerden bir tanesini seçtikten sonra ilk olarak KYC Doğrulaması başka bir deyişle kimlik Doğrulaması yapmalısınız. KYC başka bir deyişle kimlik Doğrulaması yapabilmek için ise kimliğin ön suratı ve arka suratını sürüklemiş olmanız gerekiyor. Ayrıca bazı siteler bununla da kalmayıp kullanıcılardan selfie isteyebilmektedirler. Bu biçimde KYC Doğrulamasını zaferli bir biçimde yapmalısınız. Şayet KYC Doğrulaması yaparken rastgele bir noksanlık var ise, o zaman azalık reelleştiremeyebilirsiniz.

KYC Doğrulamasını zaferli bir biçimde hakikatleştirip siteye abone olduktan sonra hemen üst tarafta borsa alternatifini ve piyasa alternatifini göreceksiniz. Piyasa alternatifine tıklıyoruz ve burada bir sürü altcoin listelenecektir. Burada uniswap alt coinini buluyoruz. Aramak ile uğraşmak istemiyorsanız, arama kısmına dolaysız olarak “uniswap” yazarak da aratabilirsiniz. Arattıktan sonra UNI biçiminde yazan coine tıklıyoruz. Bir ekip burada alternatifler vardır. Bu alternatiflerden al ve sat alternatiflerini göreceksiniz. Öncelikle al ve sat işlemini reelleştirmeden hesabımızda yeterli derecede nakit olduğuna emin olmamız gerekiyor. Hesabımıza bunun için ilk olarak havale ya da Elektronik Fon Transferi alternatiflerini kullanarak para atma işlemlerine reelleştiriyoruz.

Şayet henüz hesabınıza para atmadıysanız yatırım alternatiflerine gelerek buradan iban bilisini edinin. İban bilgisini edindikten sonra buraya asgari 10 TL olmak üzere para yollayabilirsiniz. Bankacılık üzerinden para yolladıktan sonra takribî olarak 15 dakika içerisinde hesabınıza para geçecektir. Hesabınıza para geçtiğinden emin olduktan sonra uniswap altcoin alternatifine tekerrürden gelerek buradan alt ve sat yapabiliriz. Al alternatifine tıklayarak piyasayı seçiyoruz. Piyasa da aktüel olarak sol tarafta Uniswap kıymeti sürekli olarak aktüellenmektedir. Buradan bir tanesini seçtikten sonra meblağ yerine almamız istediğimiz kadar ölçüyü giriyoruz. Al butonuna tıkladıktan sonra zaferli ibaresi çıkana kadar bekledikten sonra satın alma işlemini tamamlıyoruz.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın