Anasayfa » Genel » WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor (Çözüm Yöntemi)

WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor (Çözüm Yöntemi)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor meselesiyle ilgili olarak sualler almaktaydık. Bu içeriğimizde WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor meselesinin Doğru biçimde çözümünü hisseleştik. Bununla beraber WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor 5 dakika sonra tekerrür deneyin, 1 saat sonra deneyin başlıklarında da farklı bilgiler aktardık.

Günümüzün en çok kullanılan ve en büyük iletileşme uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp kimi zaman kullanıcı kusurlarıyla, farklı problemler ve meselelerle karşımıza çıkıyor. Bu meselelerden bir tanesi de bizleri güçte vazgeçen ‘ ’WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor yanılgısı ’ ’. Bu kusurla karşılaştığınız zaman panik yapmanıza gerek yok. Yanılgının neden olduğu ve nasıl çözebileceğiniz mevzusundaki tüm çözüm usullerini sizlere altta hisseleştik.

WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor

WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor Yanılgısı Nedir?

WhatsApp ’da sık olmasa da ara ara karşılaşabileceğiniz meselelerden bir tanesi olan WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor yanılgısının sebebi WhatsApp sunucularında yaşanan anlık sunucu kesintileri olabilmektedir. Sunucu ile internet irtibatınız arasında kasvet yaşadığınızda bu kusuru görebilmeniz muhtemeldir.

Kusuru analiz etebilmek için internet iletişiminizi hakimiyet faktörüz gerekir. İnternet iletişiminizin Doğru bir biçimde sinyal aldığını hakimiyet ettikten sonra hali hazırda WhatsApp ’da bu kusuru alıyorsanız mobil bilginizi açıp kapatmayı sınayınız. Veya modeminizin yine başlatarak meseleyi giderebilirsiniz. Hali Hazırda çözüme erişemediyseniz uslu telefonunuzun uygulama mağazasına girerek WhatsApp uygulamasının son aktüellemeyi alıp almadığını hakimiyet ediniz. WhatsApp uygulamasını aktüellememiş olmanız bu kusuru alabilmeniz için yeniden mümkün bir nedendir.

WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor Yanılgısının Çözümü

Uslu telefonunuzun ‘ ’Ayarlar ’ ’ kısmına girin. Ayarlar kısmından ‘ ’Uygulamalar > Whatsapp > Depolama alternatifine ’ ’ gidin. Sağ alt kısımda yer alan “Önbelleği Pakle”ye tıklayın. Afaki tüm dosyaları silerek yaşadığınız WhatsApp hatasına analiz etebilirsiniz.

WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor 5 Dakika Sonra Deneyin

WhatsApp karşılaşılan değişik bir kusursa 5 dakika sonra deneyin veya 1 saat sonra deneyin kusurudur. Bu kusur genellikle yeni bir numara aldığımızda ve bu numarayı WhatsApp ’a kayıt ederken yaşanılır. Kusur cılız internet iletişimi sebebiyle veya WhatsApp uygulamasının son aktüel versiyonda olmaması sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Önbellek meseleyi de yeniden bu yanılgının alana gelebilmesine neden oluyor.

1 saat sonra tekerrür deneyin gibi bir kusurla karşılaşıyorsanız WhatsApp uygulamasının uslu telefonunuzda yer edinen önbelleğinizi arınmayı sınayabilirsiniz. Önbelleği arınmak için alttaki adımları uygulayın.

Makinenizin ana ekranına girin  ve Ayarlar butonuna tıklayın. Uygulamalar üzerine dokunun ve WhatsApp ’ınızı bulmak için azıcık alt kaydırın. Uygulamayı açın ve Depolama alternatifini arayın. “Önbelleği Pakle” öğesini bulacaksınız. Şimdi tüm önbelleği arının ve aygıtınızı yine başlatın.

WhatsApp ’ı Yine Yükleyin

Hiçbir biçimde bu meseleyi çözemiyor ve meseleniz hala devam ediyorsa uslu telefonunuzda yer alan WhatsApp uygulamasını tamamen kaldırın ve yine yükleyin.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın