Anasayfa » Genel » WhiteBIT’te Bitcoin Ticareti Yapmanın En İyi 3 Yolu

WhiteBIT’te Bitcoin Ticareti Yapmanın En İyi 3 Yolu

Kullanıcılar merkezi ve merkezi olmayan borsalardan kripto para satın alabilirler. Yeni başlayanlar tehlikesiz tarafta kalabilir ve alıcıların varlıklarının daha iyi güvenliğini sağladıkları için merkezi platformların hizmetini kullanabilirler. Avrupa’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan WhiteBIT, dijital varlıkları ve çok daha aşırısını alıp satmak için harikulade bir yerdir.

WhiteBIT, kripto para ticareti yapmak için zorunlu tüm taşıtlara sahip lider metamorfoz platformudur. Platformda, misalin avrodan BTC’ye ve BTC’den avroya aktüel kripto para maliyetleri ile fiat-kripto değiş tokuşu yapılabilir. WhiteBIT kullanıcıları, insanların bağımsız olarak kripto müşterileri veya satıcıları bulabilecekleri merkezi olmayan metamorfoz platformu DEX’i de düşünebilirler.

WhiteBIT, toylar için olduğu kadar profesyonel traderlar için de kullanışlı vasıtalar sunar. Yeni başlayanlar, okunması kolay grafiklerle temel ticareti düşünebilirler. Aynı zamanda, tecrübeli traderlar marj operasyonları veya vadeli harekâtlardan daha fazla fayda sağlayabilir. WhiteBIT’te nasıl Bitcoin ticareti yapacağınızı ve kârı maksimize etmek için hangi alternatifleri kullanabileceğinizi bilmek için yazıyı okumaya devam edin.

Temel ticaret

Bu alternatif, PRO ticaret kısmındaki göstergeleri okumayı ve kavramayı gerektiren teknik incelemeye henüz bilindik olmayan yeni başlayanlar için idealdir. WhiteBIT’teki temel ticaret alternatifi kolay bir arayüze sahiptir, bu sebeple Bitcoin ticaretinin nasıl yapılacağını kavramak kolaydır.

Buradaki fikir, Bitcoin’i belli bir maliyetten almak veya satmaktır. Kullanıcılar Bitcoin’i daha düşük bir maliyetten satın almak ve kıymeti çoğaldıktan sonra satmakla ilgileniyor. Böylece kâr elde ediyorlar.

Ancak, WhiteBIT’te bir hesap oluşturmanız ve operasyon yapmaya başlamak için bakiyenize para yatırmanız gerekir. Temel ticaret alternatifi, platform kullanıcılarının şunları yapmasını sağlar:

● Kripto para ticareti;
● Fiat para ticareti;
● Stablecoin ticareti;
● Demo versiyonunu kullanarak marifetlerini test etmek.

Bitcoin ticaretinin yanı gizeme, öbür kripto para üniteyi çiftlerini de değiş tokuş edebilirsiniz. 450’den fazla operasyon çiftinden oluşan çok muhtelif alternatifler arasından tercih yapabilirsiniz.

“Al/Sat” kısmı grafiğin hemen altındadır. BTC satın almak istediğiniz maliyeti seçin. Ardından BTC satmak istediğiniz maliyeti seçin. Maliyetler istediğiniz noktaya eriştiğinde, emirler yerine getirilecektir.

Anekdot: Toplam uyuşma artı operasyon fiyatı, tüm bakiyenizden daha düşük olmalıdır. Bu sebeple, yeterince para yatırdığınızdan emin olun. Aksi takdirde, sistem istenen operasyonu bitirmeyecektir.

Marj Operasyonları

Bu alternatif, WhiteBIT kullanıcılarının düşük bütçelerle dahi kripto para ticareti yapabilmelerini sağlar. Kolayca söylemek gerekirse, arzu ettiğiniz bir operasyonu sonuçlandırmak için yeterli paranız yoksa, borsadan ödünç alabilirsiniz.

WhiteBIT borsasında ekstra fiyat ve faiz karşılığında kripto para alabilirsiniz. Kripto alır almaz, borsada ödünç aldığınız parayı kullanarak hasılatlarınızı artırmaya başlayın.

İşlemin galibiyetsiz olabileceği düşünüldüğünde bu yüksek tehlikeli bir stratejidir. Bununla beraber, bir ticaret platformundan borç para almadan ticarete başlamak için yeterli birikimi oluşturmanın da bir yoludur.

Vadeli Operasyonlar

Kripto para ticareti için oranla yeni bir alternatiftir. Basmakalıp vadeli operasyon kontratları, iki tarafın uyuşmanın tarihi ve maliyeti üzerinde uyuşmasıyla alakalıdır. Bu, varlıklar üzerinde değil, maliyetleri üzerinde spekülasyon yaptıkları anlamına kazanç. Ayrıca kesintisiz vadeli operasyon kontratları da vardır, başka bir deyişle vade tarihleri yoktur. Dolayısıyla, taraflar kontratı istedikleri zaman kapatabilirler. WhiteBIT, dünya çapında bu özelliği platforma getiren birkaç kripto borsasından biridir.

Bir vadeli operasyon kontratının belli rakamda üniteyi, maliyetlemesi ve marj ihtiyaçları vardır. Kontrat ayrıca yatırımcıların karşılaması gereken uzlaşma usullerini de tanımlar. Artık WhiteBIT’te kesintisiz vadeli operasyon kontratlarıyla operasyon yapabilirsiniz. Borsa ayrıca en son haberleri ve gelecekteki piyasa aktüellemelerini de içerir.

Kripto para ünitesine yatırım yapmaya başlamak istiyorsanız, WhiteBIT müracaat etebileceğiniz bir alternatiftir. Bu borsa platformu kullanıcıların şunları yapmasına imkân tanır:

● Euro gibi fiat para ünitelerini kriptoya veya kripto paraları fiat paralara çevirme;
● Kripto para değiş tokuşu;
● Merkezi olmayan borsanın kullanımı;
● Kripto para, fiat para ve vadeli operasyon değiş tokuşu;
● 20 kata kadar manivela ile marj operasyonları;

Kripto para ünitesine yatırım yapmaya başlamanın en kolay yolu elbette kripto satın almaktır. Ancak bunu yapmadan evvel trendleri bilin, ilgilendiğiniz varlıkları tahlil edin ve stratejinizi düşünün: ticaret yapmak mı yoksa elde yakalamak mı istiyorsunuz vb.

Ancak, ticarete başlamak istiyorsanız, WhiteBIT’te temel ticareti düşünün. Tecrübe kazanmanıza dayanakçı olacak kolay bir alternatiftir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın