Anasayfa » Genel » 1inch Coin nedir? Avantajları neler? 1inch nasıl alınır?

1inch Coin nedir? Avantajları neler? 1inch nasıl alınır?

1inch Network 1INCH, bir merkeziyetsiz borsa DEX aggregator ’ıdır. Başka Bir Deyişle 1inch Network, değişik merkeziyetsiz borsaları tarayarak kullanıcılarına en iyi maliyetleri ve en düşük harekât fiyatlarını sunan bir platformdur. Kripto para piyasasıyla alakalı araştırmalar sürat kesmeden devam ederken, “1inch nedir? Avantajları neler?” sorgusu büyük bir merakla yapılıyor. Ayrıntılar haberimizde… 

1inch Coin nedir? Avantajları neler? 1inch nasıl alınır?

1INCH NEDİR? 

Merkeziyetsiz kripto para borsası olan 1inc, 27 Ekim sabahında bir anda yüzde 60 değer kazandı. Güne 3,95 dolardan başlayan 1inch, azami 6,28 dolara kadar erişti. Günün doruğundan geri çekilen 1inch, 27 Ekim 10.24 haysiyetiyle 5,73 dolar. 1INCH kazanabilmek için 1inch ’in likidite platformuna likidite sağlanması gerekir. 1INCH likidite protokolü, Mooniswap yöntemlerini kullanarak arbitraj kârı elde etmenizi sağlayan bir platformdur.

1INCH ’İN AVANTAJLARI NELER?

1inch’in aktüel maliyeti 5,43 dolar. Piyasa değeri 9.37 milyar olan 1inch 01/12/2023’de çıktı. 1inch’in dolaşımdaki talebi 180,362,122, maximum talebi ise 1,500,000,000.

1INCH token‘ları Ethereum uslu kontratları kullanılarak oluşturuldu. 1INCH, kripto para sahiplerine platform üzerinde yönetişim istisnayı sağlıyor. 1inch merkeziyetsiz DEX kripto para borsası, merkezi olmayan özerk bir topluluk tarafına idareniyor. Bu borsa, tamamen merkeziyetsizleşmeyi başaran, az görülen platformlardan biridir.

DEX “Decentralized Exchange” başka bir deyişle Türkçe ile “Merkezi Olmayan Borsa” , “Merkezityetsiz Borsa” anlamına kazanç. Bu borsalar ile kripto para operasyonları güvenle hakikatleştirilir. Bu borsalarda sorgulama yapan ve güvenliği sağlayan banka, finans müesseseyi ya da devlet gibi üçüncü taraf yoktur. Güvenlik ve teftiş için blockchain ya da dağıtık defter teknolojisi DLT kullanılır.

1INCH tokenın, tüm 1inch network protokollerini idaremek için kullanılması ve DeFi alanındaki yönetimi yeni bir seviyeye taşıması kastediliyor. DeFi süratle büyüyen bir alandır. Ancak çoğu yönetişim modeli, büyüyen pazara cevap vermek için protokol farklılıklarını süratli bir biçimde özümsemek üzere planlanmadı. 1inch Network, bunu düzenlemek için merkezi olmayan özerk organizasyon DAO modeli kapsamında, belli protokol ayarları için saydam, kullanıcı arkadaşı ve yararlı bir biçimde rey kullanımına imkân tanıyan “anlık idare” instant governance sistemine özümsüyor.

Anlık idare, topluluğun rastgele bir giriş maniyi olmadan belli protokol ayarlarına katılabileceği, faydalanabileceği ve rey verebileceği yeni bir idare cinsidir. Anında idare sisteminde her kullanıcının oyu denk seviyede ehemmiyet taşır.

 

 

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın