Anasayfa » Genel » Yapılışı Kolay Olan Galeta Unlu Kurabiye Tarifine Bayılacaksınız! Bu Tarif Eşinizi Eve Bağlayacak! İşte Gizli Sır

Yapılışı Kolay Olan Galeta Unlu Kurabiye Tarifine Bayılacaksınız! Bu Tarif Eşinizi Eve Bağlayacak! İşte Gizli Sır

Her anne evde çocuklarına ve eşine güzel tarifler hazırlamak ister. Peki sen neden duruyorsun? Bu denli kolay bir kurabiye tarifi varken boş boş oturmak çok can sıkıcı olmalı. Şimdi hiç vakit kaybetmeden o kurabiyenin nasıl yapıldığına bakalım.

Kurabiye Tarifi Malzemeleri!

1 paket margarin 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı yoğurt 1 paket kabartma tozu 1 yumurta ( beyazı üzerine) Tuz Yaklaşık 7 su bardağı un

 

Üzerine;

galeta unu Yumurta akı

 

Bu malzemeler çoğumuzun evinde olan malzemelerdir. Baktığımız zaman her birinin oldukça kolay ve ucuz fiyatlı malzemeler olduğunu söyleyebiliriz. Galeta unlu kurabiye yaptığımız zaman misafirlerimize ve ailemizle çay ile birlikte tüketebiliriz.

Yapılışı Kolay Olan Galeta Unlu Kurabiye Tarifine Bayılacaksınız! Bu Tarif Eşinizi Eve Bağlayacak! İşte Gizli Sır

Bu kurabiyenin ağızda dağılıyor olması da yine çoğu insan tarafından beğenilen bir şeydir. Lezzete lezzet katan nokta da odur. Galeta ununun kurabiye ile uyumu da oldukça hoştur. Şimdi de gelin hep birlikte galeta unlu kurabiyemizin nasıl yapıldığına bir bakalım.

Galeta Unlu Kurabiye Yapılışı;

Yukarıda belirttiğimiz tüm malzemeyi bir kaba alarak yumuşak ve ele yapışmayan bir hamur elde edelim. Elde ettiğimiz hamurdan cevizden biraz daha büyük parçalar alalım ve elimizle açalım. Açtıktan sonra da arasına iç malzemeyi koyup kapatalım.

Yapılışı Kolay Olan Galeta Unlu Kurabiye Tarifine Bayılacaksınız! Bu Tarif Eşinizi Eve Bağlayacak! İşte Gizli Sır - Resim : 2

Burada iç malzemeyi az koyalım. Çok koyduğumuz zaman kapatınca kenarlardan taşabilir. Daha sonra hamurumuzu yumurta akını bandıralım. Bunun ardından da galeta ununa bir güzel bulayıp yağlı kağıt serili tepsimize dizelim. 180° fırında pişirmeye bırakalım. Kurabiyenin pişme süresi 25-30 dakikadır.

✓ 25-30 dakika altında fırını kapatırsanız pişmemiş kurabiyeler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken vaktini iyi ayarlamak olmalıdır.

✓ Galeta unu kullanırken fazlaya kaçmamanız gerekir. Az ve öz galeta unu kullanmak lezzetli bir kurabiye yapmanıza kapı aralamış olacaktır.

✓ Püf noktalara dikkat ettiğiniz zaman diliminde istediğiniz sonucu kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Yapılışı Kolay Olan Galeta Unlu Kurabiye Tarifine Bayılacaksınız! Bu Tarif Eşinizi Eve Bağlayacak! İşte Gizli Sır - Resim : 3

Tüm bu detaylar sizin başarılı bir kurabiye sonucu ile karşı karşıya kalmanız demektir. Bu şekilde yaptığınız zaman sevdiklerinizden tam not alabilirsiniz.

Afiyet olsun.

İçeriği Oyla

Yorum yapın