Anasayfa » Genel » Yerli otomobil makam aracı oldu! Bakan Varank TOGG’u makam aracı olarak kullanmaya başladı

Yerli otomobil makam aracı oldu! Bakan Varank TOGG’u makam aracı olarak kullanmaya başladı

Türkiye’nin yerli ve ulusal arabayı TOGG makam taşıtı oldu. 

Yerli otomobil makam aracı oldu! Bakan Varank TOGG'u makam aracı olarak kullanmaya başladı

Türkiye’nin yarım yüzyıllık hayali asıl olurken küresel mobilite markası Togg’un T10X uslu aygıtları ulusal arabanın teslimatları başladı.

İlk siparişi, hayalin asıllaşmasında en büyük hisse sahibi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan vermişti.

Biri Anadolu öbürü Gemlik model iki taşıt, bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne getirildi.

KABİNE ABONELERİNE TESLİM EDİLDİ

Tüm süreci yakından takip ederek Türkiye’nin ulusal arabayı için tüm olanakları seferber eden bir ad da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank oldu.

Türkiye’nin küresel mobilite markası Togg’un T10X uslu aygıtları bugün itibari ile kabine abonelerine teslim edildi.

TOGG, MAKAM TAŞITI OLDU

Taşıtı teslim alan bir ad da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, oldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Togg ’u makam taşıtı olarak kullanan ilk bakan oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bugün Sultanbeyli ’de tertip edilen Sultanbeyli Dijital Mutasyon ve Yetkinlik Geliştirme Merkezi açılışına katıldı.

Bakan Varank, açılış programı evvelinde Sultanbeyli Belediye Başkanlığı binası önüne Türkiye ’nin yerli arabayı Togg ile geldi.

Sultanbeylili vatandaşların da Togg arabasına alakası yoğun oldu. Vatandaşlar da araba önünde resim sürükletmeyi önemsememe etmedi.

BAKAN VARANK’TAN TOGG MESAJI

Kendisine bir gazetecinin sorduğu ‘Sultanbeyli ’ye Togg ile geldiniz ’ suali üzerine Bakan Varank, “Sultanbeyli her şeyin en iyisine layık. Otomobilin de en iyisine layık olduğu içi Togg ile geldik.” dedi.

Yerli otomobil makam aracı oldu! Bakan Varank TOGG'u makam aracı olarak kullanmaya başladı - Resim : 2

TÜM TESTLERİ GALİBİYETLE GEÇTİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, geçen günlerde Togg hakkında yaptığı açıklamalarda, “Dünyaya açılamaz’ dedikleri Togg, Avrupa Birliği Mevzuatıyla geçimli tüm testlerden galibiyetle geçti. Öyle ki Türkiye ’de ilk kere bir binek araba Taşıt Tip Onay Evrakı almaya hak kazandı. Onu da bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız, eliyle teslim etti.” ifadelerini kullanmıştı.

“TÜRKİYE’DE MİSAL OLSUN DİYE BAKAN OLARAK HİBRİT TAŞITA BİNİYORUM”

Bakan Varank yerli araba mevzusunda tüm destekerini devamlı dile getiriyor.

Mustafa Varank, dünyayla eş zamanlı olarak Türkiye’de ilk kere imali yapılacak yeni Toyota Corolla Hibrit modelini ilk makam taşıtı yapan Bakan olmuştu.

Varank mevzuya ait “Benim makam vasıtam Toyota Corolla, hibrit bir taşıt. Türkiye’de misal olsun diye bakan olarak hibrit taşıta biniyorum. Gayet de hoşnudum, hiçbir kasvetim yok.

İçeriği Oyla

Yorum yapın