Anasayfa » Genel » 2023 Türkiye offroad şampiyonları belli oldu

2023 Türkiye offroad şampiyonları belli oldu

Ülkemizin en ehemmiyetli araba sporu organizasyonları arasında yer alan Petlas 2023 Türkiye Offroad Şampiyonası, geçtiğimiz hafta sonu Kahramanmaraş ’ta, 88 sporcunun katılımıyla bitirildi. 9 tanesi İran ’dan olmak üzere toplamda 44 taşıtın 24 şehri temsil ettiği rekabet dolu yarışta ikili gruplardan oluşan takımlar, ilk gün orman, ikinci gün ise seyirci etabında gayret etti.

2023 Türkiye offroad şampiyonları belli oldu

Coşku dolu yarışlarla geçen offroad sezonunda genel klasman ve SSV kategorisinde birinciliği EVL Garage ’dan Kemal Özsoy-Yiğitcan Yüksel göğüsledi. Engin Öztürk-Ebubekir Uysal ikilisi genel klasman ikinciliği ve Sınıf 3 birinciliğini elde ederken, Kenan Özsoy-Harun Deynek ikilisi ise üçüncülüğünü elde etti.

Bine yakın bayisi ile Türkiye ’nin dört bir yanında kullanıcıları ile buluşan ve 120 ’ye yakın ülkeye ihracat yapan Petlas ’ın Satış Direktörü Ahmet Candemir, “Sporcuların birbirleri ile olduğu kadar, değişik doğa ve arazi şartları ile de gayret ettiği offroad sporuna destek vermek ve bu coşkunun içinde yer almak onur veriyor. Türkiye ’de lideri olduğumuz Ar-Ge çalışmalarımızın esin kaynağı, ülkemizin zorlu arazi, yol ve doğa şartlarıdır. Ar-Ge eforumuzu atletik rekabete aktardığımız Petlas Motorsport departmanımız ve yarış lastiği geliştirme programımız kapsamında, Türkiye Araba Sporları Federasyonu TOSFED ile iş birliğimiz çoğalarak devam edecek” dedi.

Petlas, Türkiye Offroad Şampiyonası ’na 2023 ve 2024 senelerinde de ad sponsorluğuyla destek vermeye devam edecek. 

İçeriği Oyla

Yorum yapın