Anasayfa » Genel » Altcoin nedir? Nasıl olunur?

Altcoin nedir? Nasıl olunur?

Bitcoin dışında kalan Ripple, Ethereum, Dash, Litecoin ya da değişik rastgele bir Bitcoin olmayan farklı kripto para üniteyi olan Altcoin kategorisi içine girer. Bu çerçevede Altcoin en çok incelenen üniteler arasında yer alıyor. Peki, Altcoin nedir? Nasıl alınır? Ayrıntılar haberimizde… 

Altcoin nedir? Nasıl olunur?

ALTCOIN NEDİR?

İlk kripto para Bitcoin olarak piyasaya sürüldü. Bitcoinin galibiyeti ise, şimdi 5000 farklı coin çeşidine erişen değişik dijital madeni paraların da yolunu açıyor. Bu coinler ise, altcoin olarak harekât görüyor. Bitcoinin dışında kalan Dash, Ripple, Ethereum, Litecoin ya da değişik rastgele bir coin çeşidi altcoin olarak adlandırılır.

Genellikle bir altcoin, Bitcoin ’in daha iyi ya da farklı bir versiyonu olarak harekât görür. Piyasada bulunan her altcoin, değişiklerinden daha iyi yaptığı “eşsiz işlevselliğe” sahip olduğunu iddialı eder. Misalin, Litecoin, harekâtlarını Bitcoin ’den çok daha süratli yürüten bir kripto para çeşididir. Monero ve Dash ise, anonimlik Doğrultusuna daha çok odaklanan altcoin ’lerdir. Bu da operasyonları neredeyse izlenmesi muhtemel olmayan bir hale getirir.

ALTCOIN NASIL ALINIR?

Altcoin, satın almanın en sık kullanılan ve en kolay yolu borsalardan satın almaktır. Altcoin satın almak için yapmanız gereken tek şey, emin bir hesap açmak, bir borsa bulmak ya da banka hesabınızı ve bazı gidişatlarda banka kartınızı kullanarak altcoin satın almanız gerekir. Altcoin satın almak istiyorsanız kripto para sitelerini seçim edebilirsiniz.

 

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın