Anasayfa » Genel » Balçiçek İlter

Balçiçek İlter

Balçiçek İlter Biyografisi

Suratından yetersiz olmayan tatlı tebessümü ile memleket sorununun üzerine büyük bir cesaretle gidebilen ender güçlü bayanlardan bkocaman o.
Balçiçek İlter, 16 Haziran 1973 tarihinde Bursa ’da doğmuştur. Annesi Lale İlter, Babası Kerem İlter ’dir. Nazlı isminde bir kız kardeşi vardır. Anne ve babası Ankara ’da yaşadığı için, istanbul ’da yazar olan büyükbabası Şahap Sıtkı İlter ile babaannenin elinde büyüdü. 7 sene bale eğitimi aldı. Liseyi İstanbul ’da Dame de Sion Fransız Lisesi‘nde okudu. Lise bittikten sonra bir sene Paris‘te yaşadı. ODTÜ‘nün Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu.

Fransız mektebinde okuduğu için Fransızcası çok iyi olduğundan, Cosmopolitan Mecmuası için tercüme yaparak iş yaşamına ilk adımı attı. Daha sonra Güncel Mecmuası‘nde çalıştı. Ankara Güncel ’in haber müdürü oldu; sonra Ankara temsilcisi oldu.

Daha sonra 27 yaşındayken 2000 senesinde İstanbul ’da Sabah ’ın mecmua grubunda grup koordinatörü olarak işenun projesidir. Sonra da ilavelerden mesul yazı işleri müdürü oldu. Sabah gazetesindeki yazıları ağır biçimde tenkit etilince gazeteden böldü. Habertürk TV‘ye geçti. 28 Şubat 2013’te misyonuna son verilinceye değin aynı grubunun Gazete Habertürk isimli gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. “Söz Sende” ve “Karşıt Görüş” programlarını sundu.

Ardından 2013 senesinde Türkiye gazetesinde yazarlık yapmaya başladı. Daha sonra Takvim gazetesinde yazdı.

Balçiçek İlter, 1996 senesinde pazarlamacı ve reklamcı Ali Pamir ile evlendi ve “Pamir” soyadını kullanmaya başladı. Ekim 2010 senesinde boşandı ve “Pamir” soyadını kullanmaktan bırakıp kendi soyadını aldı. Kızı Lal ve oğlu Kuzey d.17 Mayıs 2007 isminde İkiz çocukları vardır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın