Anasayfa » İlaç Rehberi » Borneral

Borneral

Botox nedir ne için kullanılır, Botox nasıl kullanılır, Botox ’in saklanması, Botox ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Botox’in mümkün yan tesirler nelerdir.

Flakon

Clostridium Botulinum Zehirli Maddeyi Tip A 100 birim

Ambalaj:

 1 flakon.

Endikasyon: 

12 yaş ve üzerindeki hastalarda, selim blefarospazm veya VII. asap hastalıkları da dahil olmak üzere, distoniye spazma bağlı misalin blefarospazm ve strabismus işlev kayıplarının rehabilitasyonu için endikedir.

Kontrendikasyon: 

Hipersensitivitesi bulunanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: 

İlacı uygulayacak doktorlar, alakalı nö-nöromusküler orbital anatomiyi, eskiki cerrahi operasyonlar sebebiyle bu anatomide alana gelmiş olabilecek farklılıkları ve standart elektromiyografik teknikleri çok iyi öğrenmelidir. Tam biyolojik mahsullerde olduğu gibi, bir anafilaktik tepkinin alana gelmesi halinde, epinefrin bulunmalı ve zorunlu olan öbür tüm ihtiyatlar alınmış olmalıdır. Hamilelerde sadece çok kesin olarak zorunlu olduğunda uygulanmalıdır.Toksinin süte geçip geçmediği de saptanmamıştır.Emziren annelerde dikkatle kullanılmalıdır.

Yan Tesirleri: 

Bir veya daha fazla ekstraoküler adale paralize edilmesi, oryantasyon bozukluğu, çift görme gibi tesirler alana getirilmektedir.

Ptosis,vertikal deviasyon, vitröz hemoraji, retrobulbar hemoraji, kirpik ganglion zararına uyan pupiler farklılıklar görülebilir.

İlaç Etkileşimleri: 

Aminoglikozid antibiyotikler veya nöromusküler mesaja müdahale eden öbür ilaçlar, botulinum toksinini etkisini kuvvetlendirebilir; bu ilaçlardan rastgele birini alan hastalarda dikkatle kullanılmalıdır.

Doz Teklifi:

 Cerrahi yolla sarihe çıkarma veya elektromiyografik yol gösterici olmaksızın enjeksiyon yapmaya kalkışılmamalıdır.Doktorlar elektromiyografik tekniği öğrenmelidir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın