Anasayfa » Genel » Bu hafta vizyona giren filmler belli oldu: Listede Kutsal Damacana 4’te var!

Bu hafta vizyona giren filmler belli oldu: Listede Kutsal Damacana 4’te var!

Kutsal Damacana 4

Kutsal Damacana 4, yanlışlıkla papaz olan Fikret’in öyküsünü mevzu ediyor. Fikret, yanlışlıkla girdiği papazlık yolunda kendisini varsayım edemeyeceği bir konumda bulur. Beklenmedik bir biçimde Vatikan’a kadar yükselen Fikret, artık yurduna geri dönmeye karar verir.

Babil

Babil, sinemanın suskun yarıyıldan çıkış sürecinde birkaç oyuncunun yükseliş ve çöküş öyküsünü mevzu ediyor. 1920’lerin sonunda Hollywood, suskun filmlerden sesli filmlere geçişle beraber büyük bir başkalaşım sürecinden geçmektedir. Gelecek vadeden bir oyuncu olan Mannt Torres, rüya fabrikasının perde arttaki bu ilerlemeye birinci elden şahit olur. Ancak Jack Conrad gibi köklü yıldızlar veya Nellie LaRoy gibi yükselen yıldız adayları için derin bir kriz yanaşmaktadır zira artık filmlerde konuşmak zorundalardır. Caz, azametli partiler, seks, uyuşturucu ve içki Hollywood’u hala tesiri altına alırken, sektörün en büyük yıldızları kariyerlerinden kaygı etmeye başlar.

49

49 Musul, 2014 senesinde DEAŞ’ın Musul’ü işgalinin ardından, Türkiye Başkonsolosluğu’nda tutsak alının 49 personeli kurtarmak için zorlu bir çabaya girişen MİT üyelerinin öyküsünü mevzu ediyor. 2014 senesinde binlerce bireyden oluşan DEAŞ eforu, Irak ’ın Musul kentine atak kumpaslar. Yerel güvenliğin sabretmemesi neticeyi Musul, DEAŞ ’ın eline geçer. DEAŞ militanları, Türkiye ’nin Musul Başkonsolosluğu ’na tertip ettikleri atak neticeyi 49 personeli rehin alır. Bu vaziyet üzerine MİT üyeleri, tutsak alınan Türk yurttaşlarını kurtarmak için zorlu bir çabaya girişir.

Korsaj

Korsaj, 40. yaş gününü dönüm noktası olarak alarak zincirlerini kırmaya niyet eten Bavyera Düşesi Elisabeth ’in öyküsünü mevzu ediyor. Hoşluğu ile tanınan Bavyera Düşesi Elisabeth, 40. yaş gününü kutlamaya hazırlanır. Rivayetlere göre Sisi olarak da öğrenilen Avusturya İmparatoriçesi Elisabeth ’in bel miktarı, seneler boyu sadece 45 cm olarak kalmıştır. Ancak 40 yaşına gelmesiyle artık resmi olarak yaşlı kabul edilmektedir. Ancak Elisabeth, millet karşısında imajını gözetmek ister. Kraliçe 40. yaş gününü dönüm noktası olarak kabul eder ve zincirlerini kırmaya karar verir.

5/5 - (3 Oy)

Yorum yapın