Anasayfa » Genel » Dişi Kedi Kızgınlık Dönemi Kaç Gün Sürer? (Doğru Cevap)

Dişi Kedi Kızgınlık Dönemi Kaç Gün Sürer? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde dişi kedi agresiflik yarıyılı kaç gün sürer? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimiz kıymetli ziyaretçilerimize dişi kedi agresiflik yarıyılı kaç gün sürer? Sualinin Doğru yanıtını veriyor. Aynı zamanda kedilerde agresiflik yarıyılı, dişi kedi kısırlaştırma, dişi kedi kısırlaştırma fiyatları, dişi kedi adet olur mu? Sualinin yanıtını vereceğiz.

Ufak arkadaşlarımız bizler için çok ehemmiyetli. Onların sıhhati, yaşamı, cümbüşü derken hayli bir zaman geçiriyor hatta ödemeler yaparuz. Dişi ve erkek kediler çiftleşme yarıyılına girdiği zaman anormal hareketler sergileyebilirler. Dişi veya erkek kedinin çiftleşme başka bir deyişle agresiflik yarıyılına girmesine östrus denmektedir. Peki, dişi kedi agresiflik yarıyılı kaç gün sürer? İşte Doğru yanıtı!

Dişi Kedi Agresiflik Yarıyılı Kaç Gün Sürer?

Dişi Kedi Agresiflik Yarıyılı Kaç Gün Sürer?

Östrus yarıyılına giren bir kedinin agresiflik yarıyılı vasati olarak 7 gündür. Fakat sıhhatli kedilerde bu zaman 1 – 21 gün arasında sürebilmektedir. Geniş bir zamana sahip olan agresiflik yarıyılı dişi kedi şayet erkek kediyle çiftleşmeye girdiyse vasati zaman 8 – 9 gün olacaktır. Rastgele bir temasa girmeyen dişi kedilerin agresiflik yarıyılıysa 6 gün sürer.

Dişi kedinin östrus yarıyılından çıkarak klasik haline, klasik hareketlerine döndüğü zamanaysa interöstrus denmektedir. Bu yarıyıl içerisinde dişi kedi klasik yaşamına geri döner ve agresiflik bulguları ortadan tamamen kalkmış olur. Ve erkek kediyi çiftleşme için kabul etme. Östrus yarıyılı vasati olarak 7 gün sürüyorken interöstrus yarıyılıysa vasati olarak 2 – 19 gün devam ettir. Agresiflik yarıyılı süresince dişi kediniz östrus – interöstrus – östrus – interöstrus yarıyılına kumpaslı bir biçimde girecektir.

Erkek kedi, dişi kediyi hamile vazgeçebilirse dişi kediniz yine agresiflik yarıyılına giremeyecektir. Şayet dişi kedi hamile kalamazsa bu kumpas devam edecektir ve agresiflik yarıyılı sona erene kadar dişi kendiniz östrus olmaya devam edecektir.

Dişi Kedi Kısırlaştırma Fiyatları

Dişi veya erkek kedinin kısırlaştırma fiyatı İstanbul Baytar Doktorlar odası tarafından tanımlanır. Erkek kedi kısırlaştırma fiyatıyla, dişi kedi kısırlaştırma fiyatı arasında maliyet farkı bulunmaktadır. Dişi kedi ve erkek kedi kısırlaştırma maliyetini sizlere altta tablo halinde hisseleştik.

Dişi Kedi Kısırlaştırma Fiyatı:1.300 TLErkek Kedi Kısırlaştırma Fiyatı:900 TL

Dişi Kedi Adet Olur Mu?

İnsanların adet yarıyılına girişiyle kedilerin adet yarıyılına girmesi aynı bulguları göstermez. Başka Bir Deyişle insan ve kediler arasındaki adet yarıyılı çok değişiktir. Bir dişi kedi agresiflik yarıyılına girdiği zaman özel bölgesinden kanamaz gelmez. Kanama yerine kahverengi bir akışkan geldiği görülür. Bu bağlamda kedilerin emin yarıyıl aralıklarında adet olduğu öğrenilir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın