Anasayfa » Gezilecek Yerler » Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları Ne Kadar? Doğu Ekspresi 2023 ilk sefer tarihi belli oldu!

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları Ne Kadar? Doğu Ekspresi 2023 ilk sefer tarihi belli oldu!

Doğu Ekspresi güzergahı Ankara – Kars hattında; “İliç, Erzurum, Erzincan, Divriği ve Sivas’ta 3’er saat bireysel bir şekilde gezebilmelerine olanak tanıyor. Turistik Doğu Ekspresi’ne katılmak isteyenler için kalkış güzergahları Ankara, Irmak, Kayseri, Sivas, Erzincan, Kars ve Erzurum olarak tanımlandı. Peki 2023 Doğu Ekspresi ilk sefer ne zaman? Bilet fiyatları ne kadar?

Bilindiği gibi Pandemi nedeniyle Doğu Ekspresi seferlerine ara verilmişti. Ancak geçici süreliğine durdurulan bu keyifli sefer için müjdeyi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaosmanoğlu verdi. 2023 yılında satışa sunulacak Turistik Doğu Ekspresi Ankara’dan 15 Aralık, Kars’tan ise 17 Aralık tarihinde hareket edecek.

DOĞU EKSPRESİ 2023 BİLET FİYATLAR NE KADAR?

Bakan Karaosmanoğlu yaptığı açıklamada,”Ankara – Kars hattında ilk Doğu Ekspresi seferi 15 Aralık Çarşamba, Kars – Ankara hattında ise 17 Aralık tarihinde yapılacak. Doğu Ekspresi tren seferleri haftada 2 gün olacak şekilde Doğruleştirilecek.” ifadelerini kullandı.

Doğu Ekspresi kaç saat, durakları ve güzerhağı nedir? Doğu Ekspresi bilet fiyatları-2023 - Internet Haber

İlgililerinin de bildiği gibi tren sadece yataklı ve yemekli vagonlardan oluşuyor.

Toplamda 32 saat 37 dakika süren Turistik Doğu Ekspresi seferleri koronavirüs önlemlerinin de esnetilmesi sebebiyle yeniden başlatıldı. İlk Doğu Ekspresi seferi ise 15 Aralık tarihinde yapılacak. 2023 Doğu Ekspresi bilet fiyatları, 1 oda tek kişi seyahat için 400 TL, 1 oda 2 kişi seyahat için her bir kişi için 250 TL olarak açıklandı.

DOĞU EKSPRESİ BİLETİ NASIL VE NEREDEN ALINIR?

Turistik Doğu Ekspresi yolculuğuna katılarak unutulmaz bir deneyim yaşamak isterseniz TCDD Bilet alma servisini kullanabilirsiniz. Doğu Ekpsresi bileti almak için TIKLAYINIZ

 

Doğu Ekspresinde kaç durak var?

24 saat süren Doğu Ekspresi yolculuğunda 6 durak sayısı var. Tren durakları Kırıkkale, Erzincan, Sivas, Kayseri, Erzurum.

Doğu Ekspresi’nda yataklı vagon var mı?

Turistik Doğu Ekspresinde 3 farklı vagon vardır. Örtülü, Pulman ve 2 yataklı.

5/5 - (4 Oy)

Yorum yapın