Anasayfa » Genel » Ege (şarkıcı)

Ege (şarkıcı)

Ege şarkıcı Biyografisi

Ege şarkıcı, Reel ismi; Levent Ak ’dır. 1968 senesinde İzmir ’de doğmuştur. Çocukluğunda klavyeli sazlar eğitimi alarak müziğe ilk adımını attı. Daha sonra hayranı olduğu ünlü sanatçı Maria Rita Epik ’le tanıştı. Yaşamında bir km taşı olduğunu söylediği Epik ’deri uzun müddet gitar ve bestecilik dersleri aldı. Kendi bestelerini yapmaya başladı.
İzmir ’de yaşadığı 1994 yılında ‘Yaz Aşkım ’ isimli şarkısının demosu yerel radyolarda yayınlanması ile birlikte tanındı. Daha sonra istanbul ’a gelerek albüm çalışmalarına başladı. 1995 senesinde ilk albümü ‘Senden Uzak ’la büyük beğeni topladı.

Seneler boyunca kazandığı birikimle şarkılarının söz ve müziğini kendisi yazan sanatçı yalnızca ‘yorumcu ’ olmadığını da gösterdi. ‘Senden Uzak ’ isimli çalışmasında, dokuz şarkının söz ve müziğinin altına imzasını attı. ‘Çılgınca Sevda ’, ‘Yaz Aşkim ’, ‘Aşktan Söz Et ’ ve ‘Senden Uzak ’ isimli şarkıları sıradan yaz şarkıları arasındaki yerini aldı.

1997 senesinde “Hoşlanıldığını Bşehir Yeter” isimli albümünü çıkardı. Albümdeki parçaların tertip etmesinde Ozan Doğulu, İskender Hissedar, Özkan Turgay, Sarp Özdemiroğlu gibi işinin ehli adlar yer alırken Deniz Seki, Aylin gibi adlar vokalleriyle albümü süslediler.

Şarkıcı Ege 2014 senesinde “EGEOLİVE” isminde bir zeytinyağı işletmesi kurdu.

Albümleri :
1995 – Senden Uzak
1997 – Hoşlanıldığını Bşehir Yeter
2000 – Sevdanın Denizinde
2001 – Aşkların En Hoşuna
2003 – Ebedîye Kadar
2006 – Bir İzmirli’nin Anekdot Defterinden
2008 – Karnaval
2010 – Suya Düşen Sesler

İçeriği Oyla

Yorum yapın