Anasayfa » Genel » Ekspertiz sektöründe devrim niteliğinde yenilik: İkinci el araca röntgen çekilebiliyor! Fiyatı da makul

Ekspertiz sektöründe devrim niteliğinde yenilik: İkinci el araca röntgen çekilebiliyor! Fiyatı da makul

Sıfır araba sektöründe devam eden maliyet zamları, yine vatandaşların ikinci el taşıt sektörüne yönelmesine neden oldu. Ancak ikinci el taşıt sektörünün getirdiği tehlikeler müşterilerin kafalarını kurcalarken; bu noktada devreye giren ekspertizlerin vasıtaların değişeni olup olmadığını inceliyordu. Bu tahlilleri sürdüren ekspertiz sektörü devrim kalitesinde bir yenilik reelleştirdi.

İkinci el taşıt alırken, bültenlerde sıkça yer alan ‘Yanılgısız ’ ibaresinin dürüst olup olmadığı bir vakittir tartışılıyordu. Bu müzakereleri tamamlayacak yeniliği duyuran ad Oto Ekspertiz Marka Başkanı Fatih Yanık oldu. Arabalar için bir röntgen sistemi geliştirdiklerini duyuran Başkan Fatih Yanık, sektördeki yeniliğin ayrıntılarına ait bilgi verdi. İşte ekspertiz sektöründe kullanılmaya başlanmış olan röntgen ayrıntıları…

RÖNTGEN CİHAZI HER ŞEYİ GÖSTERİYOR

Ekspertiz sektöründe devrim niteliğinde yenilik: İkinci el araca röntgen çekilebiliyor! Fiyatı da makul

Yeni nesil ekspertizlerde arabaların emarının ya da röntgenin çekilebileceğini bildiren Başkan Fatih Yanık, bu sayede yalnızca birkaç dakika içerisinde, değişen bir parça olup olmadığının, boya ya da vernik yapılıp yapılmadığının anlaşıldığını söyledi. Röntgen aygıtının çalışma biçimini ATV Ana Haber ’e anlatan Fatih Yanık, “Makine vasıtanın yüzeyine bir ısı yolluyor. Isı ve ışığın mutasyonu ile beraber incelemesini yapar. Biz de bilgisayar etrafında bu inceleme neticelerini raporluyoruz” açıklamasını yaptı. Sistemin maliyetlerine ait de Yanık ’tan ehemmiyetli açıklamalar geldi.

YENİ AYGITLA KAPLAMA ALTLARI GÖRÜLEBİLİYOR

Röntgen aygıtıyla beraber yanılgılı vasıtaların ‘yanılgısız ’ olarak satılmaya çalışılmasının artık olası olmadığını da belirten Başkan Fatih Yanık, “Bir kaplama varsa, kaplamanın da altında ne olduğunu görebiliyoruz. Plastik şivede boya varsa onu da görebiliyoruz” diyerek, aygıtın ne kadar aktif çalıştığını da anlatmış oldu. Süratle dağılan ekspertizlerdeki röntgen uygulamasının yakın zamanda çok daha fazla ekspertiz işletmesinde kullanılmaya başlanmasına kesin gözüyle bakılırken; Fatih Yanık ’ın bildirdiğine göre, ekspertiz röntgenlerinin maliyeti 1.000 TL ’den başlıyor. Öte yandan pek çok taşıt müşterisi, röntgen makinelerine şimdiden alaka göstermeye başlamış gibi görünüyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın