Anasayfa » İlaç Rehberi » Elevit Pronatal

Elevit Pronatal

Elidel nedir ne için kullanılır, Elidel nasıl kullanılır, Elidel ’in saklanması, Elidel ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Elidel’in muhtemel yan tesirler nelerdir.

Krem

Pimekrolimus %1

Ambalaj:

 30 g’lik tüp.

Endikasyon:

 Bebeklerdeki3-23 aylık, çocuklardaki 2-11 yaş adölesan çağındaki lerdeki 12-17 yaş ve yetişkinlerde atopik dermatit egzama bulgu ve semptomlarının kısa süreliakut ve uzun süreli rehabilitasyonunda endikedir.

Kontrendikasyon:

 Pimekrolimus Karşı fazla duyarlılığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar:

 Akut viral ten enfeksiyonu bulunan bölgelere uygulanmalıdır. Gebe bayanlarda kullanılması mevzusunda yeterli bilgi yoktur.Bebeğini emziren anneler ilacı memelerine uygulamamalıdır.

Yan Tesirleri:

 Uygulama Yerinde yanma hissi, irritasyon, kaşıntı, eritem, ten enfeksiyonları, ten irini, egzamanın şiddetlenmesi, herpes simplex, herpes simplex dermatiti,enfeksiyöz siğiller, uygulama yerinde döküntü, ağrı, parestezi, tenin pul pul dökülmesi, kuruluk, ödem, ten papillomu, apse gibi tepkinler görülebilir.

Doz Teklifi:

 İnce bir katman halinde gnamda 2 defa uygulanır, yavaş yavaş ovalayarak tene tamamen emzirilir. Baş ve surat, boyun ve tenin kıvrım yaptığı/karşı karşıya temas ettiği yerler dahil tam ten bölgelerinde kullanılabilir

İçeriği Oyla

Yorum yapın