Anasayfa » Genel » Fadime Özkan

Fadime Özkan

Fadime Özkan Biyografisi

Fadime Özkan, 1971 senesinde altı çocuklu bir ailenin kızı olarak Eskişehir ’de doğmuştur. İlkokuldan sonra ortaokul ve liseyi İmam Hatip okulunda Eskişehir ’de okudu.
1990 senesinde başladığı İstanbul Marmara Üniversitesi İrtibat Fakültesi Gazetecilik bvefatından 1994 senesinde mezun oldu. Aynı üniversitenin sosyal bilimler enstitüsünde, irtibat bilimleri dalında yüksek lisansı yaptı ve Prof. Dr. Ünsal Oskay ’ın danışmanlığında “Popüler Kültürün Özel TV Kanallarının Haber Bültenlerine Tesiri” başlıklı teziyle 1997 ’de master derecesi aldı.

İş yaşamına Kanal 7 ’ televizyonunda imalci-rejisör olarak başladı; üç sene boyunca haber, medya ve kültür sanat programları hazırladı. 1999 ’da girdiği Yeni Şafak ’ta kültür-sanat editörlüğü ve yazarlık yaptı, kitap eki çıkardı. Yeni Şafak ’ta başladığı politik-gündem görüşmelerine Star gazetesinde devam etti.

İmam Hatip lisesi senelerinden beri, 17 sene tesettürlü kaldıktan sonra, 2000 senesinde kendi isteğiyle açıldı. “Yemenimde Hare Var” isimli başörtüsü meselesini ele alan bir kitabı bulunmaktadır.

2006 ’dan bu yana Star gazetlarını yapar.

Fadime Özkan, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini idareyecek olan 63 karakter Akil insanlar listesine İç Anadolu Bölgesinden girmiştir.

Kitapları :
2005 – Yemenimde Hare Var
2011 – Kral Transparan
2011 – Dİl Yarası – Kürt Sorununu Konuşmak
2012 – Sınama Bir İki
2015 – Kadın Oradaydı – Vahiy Sürecinde Kadın 12 kadın yazarın yazdığı bir kitap

İçeriği Oyla

Yorum yapın