Anasayfa » Genel » Galip Aykaç

Galip Aykaç

Galip Aykaç Biyografisi

Galip Aykaç, Bim İcra Heyeti Abonesi ve İdare Heyeti Başkanı’dır.

Galip Aykaç, 1957 senesinde Yozgat ’da doğmuştur.

Galip Aykaç, Türkiye’de ilk kere organize perakende zinciri olan Gima ’da 18 sene üst düzey misyonlarda bulundu. 1997 senesinde BİM satın alma müdürü olarak vazifeye başlayan Aykaç, 2007 senesinde ise harekât kurulu Başkanı olarak vazifeye başladı. Şimdilerde ise harekât kurulu başkanlık misyonunu yürütmeye devam ediyor.

Perakende sektörünün en prestijli mükâfatı olan Perakende Güneşi mükâfatlarında 2010 senesinin En Başarılı Profesyonel İdareyici Mükâfatı ’nü almıştır.

Galip Aykaç, aynı zamanda Odalar ve Borsalar Birliği ’nce oluşturulan Türkiye Perakende Meclisi Aboneliği, Yiyecek Perakendecileri Derneği Başkan Takviyeciliği ile TOBB-GS1 Türkiye Kurulu ’nde İdare Heyeti Aboneliği, Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu İdare Heyeti Aboneliği yapmaktadır.

Galip Aykaç, aynı zamanda BİM İcra Heyeti abonesi olarak da karşımıza çıkan Galip Aykaç, 2013-2014 senelerinde çıkarılan Fortune Mecmuası ’nde en bedelli iş insanları listesinin 3. sırasında yerleşti.

Galip Aykaç, 2015 senesinde 4. Türk Tescil Ödülleri’nde “En Fazla Marka Başvurusu Yapan Şirket” mükâfatını BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. ismine aldı. Galip Aykaç, mükâfatını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın elinden almıştı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın