Anasayfa » Rehber » Google Play Bir Sorun Oluştu (Çözüm Yöntemi)

Google Play Bir Sorun Oluştu (Çözüm Yöntemi)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde Google Play bir mesele oluştu yanılgısıyla ilgili olarak sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber Google Play bir mesele oluştu yanılgısıyla ilgili olarak Doğru çözüm yöntemini hisseleştik. Aynı zamanda Google Play açılmıyor, Google Play tekerrür deneyin yanılgısı başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Google Play ve Google Play Store olarak adlandırılan uygulama mağaza idareyicisi, uslu telefonumuza reyin, program veya türevi olan APK dosyalarının resmi bir biçimde indirilmesini sağlar. Google Play ’e giriş yapmakta mesele yaşıyorsanız ve karşınıza bir mesele oluştu biçiminde yanılgı çıkıyorsa paylaşılan çözüm usullerini takip edin.

Google Play Bir Mesele Oluştu

Google Play Bir Mesele Oluştu

Google Play ve Google servislerine bazı gidişatlarda ulaşımlar kesilebilir. Google taraflı yaşanan bu aksaklıklar ani bir biçimde asıllaşır ve kısa süreli olarak karşınıza çıkar. Uygulamayı kapatarak yine açtığınızda sualin ortadan kalktığını görürsünüz. Fakat bazı gidişatlarda uygulamayı kapatıp açsanız dahi hali hazırda Google Play bir mesele oluştu yanılgısı devam edebilir. Şayet kusuru çözemiyorsanız altta paylaşılan çözüm usullerini uygulayın.

Google Play açılmıyorsa veya açıldıktan sonra geri kapanıyorsa:

Wifi ağınızı veya hücresel bilginizi hakimiyet edin: Google Play ’e bağlanmada en büyük mesele eksik internet iletişiminden kaynaklıdır. İnternet irtibatınızı hakimiyet edin. Depolama alanınızın yeterli olduğunu hakimiyet edin: Yeterli depolama alanına sahip değilseniz Google Play uygulama indirmelerini veya Google Play ’i açmakta mesele çıkartır. Android versiyonunuz aktüel olmalı: Sistem > Gelişmiş > Sistem Aktüellemesi adımlarını takip ederek Android versiyonunuzu hakimiyet edin. Android 2.2 versiyonundaysanız Google Play düzgün çalışmayacaktır.

Google Play Tekerrür Deneyin Yanılgısı

Google Play tekerrür deneyin yanılgısıyla karşılaştıysanız panik yapmadan sualin neyden kaynaklandığını kavrayın ve sualin çözümüne odaklanın. Meseleyi çözebilmeniz için bir çok değişik Google Play tekerrür deneyin yanılgısı çözüm yöntemini altta sıraladık.

Google Play ’i kapatın ve yine açın. Google Play Store ’un aktüellemelerini durdurun, kaldırın ve tüm aktüellemeleri yine yükleyin. Aygıtınızı yine başlatmayı deneyin. Google hesabınızı kaldırın ve yine ilave edin. Google Play ’in önbelleğini arının. İnternet irtibatınızı hakimiyet edin.

Google Play Açılmıyor

Google Play uslu telefonunuzda açılmıyorsa, siyah veya beyaz ekran geliyorsa bunun bir çok değişik sebebi vardır. Fakat öğrenilen en büyük neden; ‘ ’Telefonunuzun yeteri kadar kapasiteye sahip olmamasıdır. ’ ’ Yeteri kadar depolama alanı oluşturarak Google Play ’i meselesiz bir biçimde çalıştırabilirsiniz. Google Play açılmıyorsa sebeplerini altta sıraladık.

Uslu telefonunuzun kapasitesini hakimiyet edin. Uslu telefonunuzun saat ve tarih ayarlarını hakimiyet edin. Resmi Google Play mağazasını kullandığınızdan emin olun. İşletim sisteminizin Android olduğundan emin olun.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayın.

İçeriği Oyla

Yorum yapın