Anasayfa » İlaç Rehberi » Gopten

Gopten

Grandpherol nedir ne için kullanılır, Grandpherol nasıl kullanılır, Grandpherol’in saklanması, Grandpherol’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Grandpherol’in olası yan etkiler nelerdir.

Yumuşak Jelatin Kapsül

E vitamini

Ambalaj:

 200 IU 30 ve 100 Kapsül

: : 400 IU x 30 ve 60 Kapsül.

Endikasyon:

 E Vitamini gereksiniminin arttığı ve özellikle poliansatüre yağ asitlerinin büyük miktarda (günde 20 g’den fazla) alındığı durumlar. Malabsorbsiyon sendromu durumlarında diğer yağda eriyen vitaminlere ek olarak. E vitamini konsantrasyonlarının düşük olduğu beta talasemi, orak hücreli anemi,herediter sferositoz, glukoz 6-fosfat dehidrogenaz yetmezliği gibi konjenital hematolojik durumlarda.Claudication intermittent ve nöromüsküler hastalıklarda.abetalipoproteinemi.

Kontrendikasyon:

 E vitaminin aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar:

 Östrojen veya oral kontraseptif kullanan kadınlarda tromboz riski artabileceği nden dikkatli olunmalıdır. Antikoagülan Tedavisi gören hastalara E vitamini tedavisi uygulanırken dikkatli olunmalıdır. E vitamininin gebelikteki güvenirliği hakkında bilgi bulunmamaktadır. Bu nedenle gebelikte özellikle ilk üç aylık dönemde kullanılmamalıdır. Emzirme sırasında kullanılması önerilir.

Yan Etkileri:

 Fazla dozlarda diyare ve karın ağrısı oluşabilir, yorgunluk ve halsizliğe sebep olabilir.

İlaç Etkileşimleri:

 Yüksek dozE vitamini, A ve K vitamininin emilimini azaltır ve K vitamininin etkisini inhibe eder.

Doz Önerisi:

 Profilaktik amaçla günde 200 IU ve terapötik amaçla günde 400 IU kullanılır.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın