Anasayfa » İlaç Rehberi » Helmipar

Helmipar

Helmobleu nedir ne için kullanılır, Helmobleu nasıl kullanılır, Helmobleu ’in saklanması, Helmobleu ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Helmobleu’in muhtemel yan tesirler nelerdir.

Draje

Helmitol 500 mg, metilen mavisi 40 mg

Ambalaj:

 30 draje.

Endikasyon:

 Gram Pozitif Ve olumsuz bir hayli mikroorganizmanın etmen olduğu yineleyen idrar yolları enfeksiyonları rehabilitasyonunda ve önlenmesinde endikedir.Etkisinin Nonspesifik olması sebebiyle, uzun süreli rehabilitasyonlarda özellikle önerilir. Ayrıca akut ve kronik idrar yolları enfeksiyonlarında kullanılan ilaçlarla, bakteriüri yi gidermek emeliyle kombine edilebilir.

Kontrendikasyon:

 Böbrek yetmezliklerinde,metabolik asidoz, karaciğer yetmezliği, ağır dehidratasyon ve gut hastalığında kontrendikedir.

Uyarılar:

 Hamilelerde güvenirliği bütün olarak ispatlanamadığı için salt endikasyon olmadıkça kullanılmamalıdır.Helmitole karşı fazla duyarlı olanlarda kullanılmamalıdır.

Yan Tesirleri:

 Bulantı,kusma, ishal, karın kasılmaları ve anoreksi gibi gastrointestinal bulgular görülebilir. Seyrek döküntü, kaşıntı, ürtiker biçiminde ten tepkinleri görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:

 Sülfametizol İle Beraber kullanılmamalıdır. Asetazolamid, potasyum sitrat, antasitler,karbonik anhidraz inhibitörleri ve tiazid grubu diüretikler gibi idrar pH’sını yükselten ilaçlar, bu ilacın antibakteriyel tesirini eksiltebilecek lerinden ayrıca alkali şahsiyetli meşrubatların soda vb. alınmasından olabildiğince sakınılmalıdır. Ayrıca bikarbonatve sitratlı meşrubatların da aynı tesiri gösterebilecekleri unutulmamalıdır.

Doz Teklifi:

 Günde 3 defa 1 draje yemeklerden sonra bir ölçü akışkan ile alınır. İlaca alınan cevaba göre doz arttırılabilir.6-12 yaş arasındaki çocuklara günde 1 veya 2 draje verilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın