Anasayfa » Genel » Instagram 60 Saniye Hikaye Atma – Nasıl Atılır?

Instagram 60 Saniye Hikaye Atma – Nasıl Atılır?

Ziyaretçilerimizden çok sık bir biçimde Instagram 60 saniye öykü atma mevzusunda sual almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber kıymetli ziyaretçilerimize Instagram 60 saniye öykü atma mevzusunda yöntem hisseleştik. Aynı zamanda Instagram 60 saniye öykü paylaşma, Instagram 60 saniye öykü nasıl paylaşılır?, Instagram 60 saniye story paylaşma, Instagram 60 saniye öykü nasıl paylaşılır? Başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

Son senelerin en popüler uygulamalarından bir tanesi olan Instagram her geçen gün uygulama içerisine yeni bir özelliği dahil ederek kullanıcıların Instagram ’da dolaşırken çok daha cümbüşlü süre geçirmesine hedefliyor. Türkiye dahil tüm Dünya ülkelerinde belki de 1 gün içerisinde milyonlarca öykü paylaşılıyor olabilir. Instagram ’da bu Doğrultuda iyileştirme yaparak kullanıcılarının 60 saniye öykü atması mevzusunda yeni özelliğini duyurmuş oldu. Peki, Instagram 60 saniye öykü atma özelliği nasıl oluyor? İşte sizlere Instagram 60 saniye öykü paylaşma özelliği hakkında yeni bilgiler…

Instagram 60 Saniye Öykü Atma

Instagram 60 Saniye Öykü Atma

Instagram ’da daha öncekinden 15 saniyelik ve 30 saniyelik 2 değişik öykü paylaşma süresi bulunmaktaydı. Kullanıcılara artık bu vakit beceriksiz kalıyor olacak ki Instagram bu mevzu da iyileştirme yaparak kullanıcılarına daha uzun süreli öykü paylaşabilme olanağını tanıyor. Aynı zamanda TikTok ve eşi platformlarda da uzun süreli paylaşımlar yapabilme ihtimali insanları Instagram yerine TikTok ’a yönlendiriyor. Haliyle Instagram ’da, TikTok ’un daha fazla kullanıcıya erişmesini yasaklayabilmek emeliyle öykü paylaşma zamanını 30 saniyeden 60 saniyeye çıkarmış gidişatta.

Altta paylaştığımız video desteğiyle 60 saniye öykü atma özelliğini faal edebilir ve Instagram ’da 60 saniye öykü paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Instagram 60 Saniye Öykü Nasıl Paylaşılır?

Instagram ’a gelen yeni özelliklerden bir tanesi olan 60 saniye öykü paylaşma özelliği hakkında sizlere bu içeriğimizde ayrıntılı bir biçimde nasıl 60 saniye öykü paylaşılır? Bilgisini verdik. Altta yer alan yöntemi uygulayarak Instagram ’da 60 saniye story paylaşabilirsiniz.

Instagram uygulamasını açın. Ekranı sağa Doğru kaydırın ve öykü kısmına girin. Öykü sürüklemeye başlayın. Daha Öncekisi gibi öyküleriniz 15 saniye değil 60 saniye süresince devam edecektir. Öykü çekim müddetiniz 60 saniye olunca butonu vazgeçin.

Bu yöntem sayesinde Instagram öykülerinizi 60 saniye süreli olarak paylaşabilirsiniz.

Videoyu izleyerek 60 saniye öyküyü nasıl açabileceğinizi ayrıntılı bir biçimde bilebilirsiniz fakat video ingilizcedir.

Instagram 60 Saniye Öykü Olmuyor Neden?

Instagram ’da 60 saniye öykü paylaşamıyorsanız bunun birden fazla sebebi olabilir. Sizlere 60 saniye öykü paylaşamama sebeplerini altta sıralı bir biçimde hisseleştik.

Instagram uygulamasını aktüellememiş olabilirsiniz. 60 saniye özelliği Türkiye ’de faal olmayabilir. Test kullanıcısı olmayabilirsiniz. Instagram yeni gelen özellikleri yalnızca test kullanıcılarına sunmaktadır. Instagram uygulamasının daha önceki bir versiyonunu kullanıyor olabilirsiniz. Uslu telefon özellikleriniz beceriksiz kalıyor olabilir.

Genel kategorimize ve Instagram Anekdot Misalleri içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın