Anasayfa » Genel » Kadınlar Barbie filmini izledikten sonra erkek arkadaşlarından ayrılmaya karar veriyor

Kadınlar Barbie filmini izledikten sonra erkek arkadaşlarından ayrılmaya karar veriyor

Greta Gerwig tarafından yazılan ve idarenen Barbie filminde ikonik bebeği Margot Robbie, Ken’i ise Ryan Gosling’in canlandırıyor.

Son birkaç haftadır tüm dünyada bir Barbie deliliği başlamış vaziyette ve görünen o ki delilik gelişmeye devam ediyor.

BARBİE FİLMİNİN MEVZUSU NE?

Henüz izlemediyseniz Barbie filmini şöyle özetleyebiliriz; “Barbie ve Ken, Barbie Ülkesi’nin renkli ve görünüşte müthiş dünyasında yaşamlarının en hoş anlarını yaşıyorlar. Ancak asıl dünyaya gitme fırsatı bulduklarında, insanlar arasında yaşamanın zevklerini ve risklerini çok geçmeden keşfederler.”

Film gişede büyük galibiyet elde etti ve bir kadın rejisörün en çok hasılat yapan filmi olarak rekor kırmayı muvaffak oldu.

BARBİE’Yİ İZLEYEN KADINLAR ERKEK DOSTLARINDAN AYRILIYOR

Barbie öyle bir delilik haline geldi ki, bazı kadınlar filmin feminist iletisine katılmayan erkek dostlarından dağılmaya karar veriyorlar.

TikTok’ta başlayan bir akımda “Erkek dostunla Barbie izlemeye git. Şayet filmi kavramıyorsa onu terk et” gibi iletiler paylaşılıyor.

Bir kadın bunu bir adım daha ileri götürerek, erkek dostunu Barbie’yi izlemek için pembe giymeyi yalanladıktan sonra, bunun kendisi için “çok şey ifade edeceğini” ve “beni desteklediğini göstereceğini” söyleyerek onu terk ettiğini açıkladı .

İçeriği Oyla

Yorum yapın