Anasayfa » Genel » Konserve Fasulye Nasıl Yapılır?

Konserve Fasulye Nasıl Yapılır?

Konserve fasulyenin yapılışı değişik tarifleri kapsamaktadır. Konserve fasulye yapmak için kesinlikle taze mahsuller seçim edilmelidir. Bu mahsuller seçim edildiği takdirde konserve fasulyeden alınacak olan tat daha yüksek olacaktır. Dolayısıyla taze meyve ve sebzeler ile yapılan konserve mahsullerin hem sıhhate olan tesirini daha pozitiftir.

Mevsiminde olan meyvelerin ve sebzelerin harcanması her zaman uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Kışlık taze fasulye konservesi yapmak isteyen bireylerin taze fasulyeler kullanmaları nasihat edilir. Konserve fasulye tarifi değişik alternatiflerden oluşur. Şahıslar kendi damak zevklerine bağlı olarak malzemeleri ya da ölçüleri değiştirebilir.

Konserve Fasulye için Gereken Malzemeler Nelerdir?

Konserve fasulye için kullanılan malzemeler tariflere göre değişebilmektedir. Değişik tariflerde spektrum söz mevzusudur. Konserve fasulye yapılması için önerilen tariflerden biri şu biçimde sıralanabilir:

· Taze fasulye

        Domates

· Zeytinyağı

· Tuz

· Su

Kaç karakter malzeme kullanılacağına şahıslar kendileri karar verebilmektedir. Misalin yalnızca 3 orta boy kavanoz baz alınarak yapılacak olan bu tarifte bir kilo fasulye yeterli olmaktadır. Aynı zamanda domates 4 adet zeytinyağı 4 yemek kaşığı tuz ise bir tatlı kaşığı olarak seçim edilebilir. Malzemelerin oranına bağlı olarak sıcak su ölçüyü tarifte farklılık gösterebilir.

Konserve Fasulye Kaç Karakter Yapılır?

Konserve fasulyenin birey kapasitesine tarifi uygulayan şahıslar karar verebilmektedir. İstenir ise 3 karakter istenir ise tüm kışı içerecek biçimde tarif uygulanabilmektedir. Konserve fasulyesi için tanımlanan tarifler çoğunlukla kışlık olarak baz alınır, birey rakamı üzerinden tarif yapıldığı takdirde ise değişik miktarlar kullanılması gerekebilir. Konserve fasulye tarifinde yer alan malzemelerin birey rakamına göre artırılması ya da eksiltilmesi muhtemeldir.

Konserve Fasulye Kaç Dakikada Yapılır?

Konserve fasulye yapma süresi malzemelere göre de farklılık gösterir. Vasati olarak 3 kavanoz ya da 3 karakter olarak yapılacak olan fasulyeler de çoğunlukla 30 dakikalık zaman yeterlidir. Bu zaman pişirme için ufalamaktadır. Hazırlama süresi çoğunlukla 20 ila 25 dakika arasında sürer.

İçeriği Oyla

Yorum yapın