Anasayfa » Genel » Kovan filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var?

Kovan filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var?

25 Eylül 2023’de vizyona giren Kovan filmi Eylem Kaftan’ın ilk uzun metrajlı filmidir. Rejisörlüğünü Eylem Kaftan’ın üstlendği filmin başrollerinde Meryem Üzerli ve Feyyaz Duman bulunmaktadır. Emel Atkaya’nın cast direktörü olarak takımında yer aldığı filmin kurgusu Erkan Erdem, özgün müzikleri ise Emir Ersoy’a ait.

İstanbul galası 22 Ekim 2019’da Beynelmilel Boğaziçi Film Festivali’nde hakikatleştirilen film; Antalya Film Forum Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Platformu mükâfatı, Malatya Film Şenliğinde “En İyi Rejisör Mükâfatı”, Kayseri Film Şenliğinde “En İyi Görüntü Mükâfatı” almıştı.

Kovan filmi konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var?

KOVAN FİLMİ MEVZUSU NEDİR?

Genç bir kadın olan Ayşe, ortaokul senelerinde Artvin ’den Almanya ’ya sevk edilir. Uzun seneler memleketinden uzakta yaşayan Ayşe, annesinin hasta olması neticeyi çocukluğunun geçtiği köy evine geri döner. Vefat döşeğinde olan annesi, kızında son olarak aile arılığını sürükleyip çevirmesini ister. Yaşamda en büyük fobisi arı olan Ayşe, annesinin isteğini geri çeviremez ve aile yadigarına sahip çıkmaya karar verir. Bu süreçte arıcılığın merkezi olan köye çağdaş rejisörler getiren Ayşe ile ananesel arıcılar arasında çatışmalar yaşanır. Bir de koana dadanan arılar, Ayşe ’nin yaşamı ve kovanlar için büyük risk oluşturur.

KOVAN FİLMİ OYUNCU KADROSU NEDİR?

Meryem Uzerli
Feyyaz Duman
Hakan Karsak
Burcu Salihoğlu
Dizem Kaftan

İçeriği Oyla

Yorum yapın