Anasayfa » Genel » Kripto piyasasında şok! Kripto para aracı kurumu Voyager Digital iflas başvurusunda bulundu

Kripto piyasasında şok! Kripto para aracı kurumu Voyager Digital iflas başvurusunda bulundu

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para taşıtı müesseseyi Voyager Digital, iflas müracaatında bulunduğunu duyurdu. Firmadan yapılan açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri İflas Kanunu’nun 11’inci Kısmı uyarınca borçların yine yapılanma sürecinin başlatıldığı kaydedildi.

Bu süreçte firmanın günlük harekâtların desteklenmesi için likidite sağlayacak 110 milyon doların üzerinde nakit ve kripto varlığı olduğu belirtilen açıklamada, çalışanlara klasik biçimde ödeme yapılmasının ve muhakkak alıcı programlarının kesintiye uğramadan sürdürülmesinin hedeflendiği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Voyager Üst İdareyicisi Stephen Ehrlich, platformdaki varlıkların korunması ve alıcılar dahil olmak üzere tüm paydaşlar için değer maksimizasyonu için en iyi yolun kapsamlı yine yapılanma olduğunu belirtti.

Ehrlich, son birkaç ay içinde kripto para piyasalarındaki oynaklığın ve kripto yatırım fonu Three Arrows Capital’ın temerrüde düşmesinin Voyager Digital’in şuurlu ve kararlı adımlar atmasını gerektirdiğini vurguladı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın