Anasayfa » Genel » Makbule Karabudak

Makbule Karabudak

Makbule Karabudak Biyografisi

16 Şubat 2023 tarihinde başlayan Survivor 2023 müsabakasına katıldı.

Makbule Karabudak, 1992 senesinde İstanbul‘da doğmuştur. İlkokula devam ederken Kırıkkale‘ye taşındılar. İlkokulda üç adım uzun sıçrama ve kısa mesafe koşusu yapardu. Lisede Anadolu Lisesi kazandı ve başarıyla rakamsal bvefatını bitirdi. Lise yaşamı boyunca 4 yıl basketbol oynadı. Üniversitede Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ebelik lisans bvefatını kazandı. Üniversitede mektebin bayan hentbol ekibinde oynadı.

Makbule Karabudak üniversite yaşamında, nöbetler, idmanlar, dersler, günlük çalıştığı figüranlık, palyaçoluk, komilik gibi harçlığını kazandığı işler döngüsünde yoğun bir üniversite yaşamı geçirdi.

Üniversiteden mezun olduğu yıl KPSS imtihanına girip İstanbul‘a atandı. İstanbul’da soyulduğu vazifesine başladıktan sonra tekerrür spor yapmaya da başladı. Bireysel olarak Fitness, pilates sporlarını yaparken gittiği spor salonunda müstakbel eşi olacak spor eğitmeni olan eşiyle tanıştı, takribî 2 senelik birlikteliğin ardından 2018 senesinde evlendi.

Ebelik işini sabah 8 akşam 5 saatleri arasında icra eden Makbule Karabudak, akşam 5’ten 9’a kadar ve Cumartesi günleri pilates eğitmenliği yapmaktadır.

Makbule Karabudak, 16 Şubat 2023 tarihinde Acun Ilıcalı ’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2023 müsabakasına katıldı.

Gönüllüler ekibinde yarışacak olan Makbule Karabudak ’in ekibinde Yasin Obuz, Burak Yurdugör, Cemal Can Canhoşlanan, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, olurken, Namlılar ekibinde; Barış Murat Yağcı, Aycan Yanaç, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut yarışacak.

18 Şubat 2023 tarihinde yapılan ilk elemede Makbule Karabudak elendi.

İçeriği Oyla

Yorum yapın