Anasayfa » Genel » Nimeti Celilullah Faziletli Yemek Duası

Nimeti Celilullah Faziletli Yemek Duası

Nimeti Celilullah Erdemli Yemek Duası – Allah ’a biz kullarına verdiği nimetlerden dolayı şükretmek ve Allah ’a sevgimizi, şükranımızı bildirmek ismine yemeklerden evvel ve sonra yemek duası okumak, Müslümanlar için bir sünnettir. Hz. Muhammed ’in s.a.v de yemeklerden evvel ve sonra yemek duası ettiği öğrenilmekte ve özellikle müminler, yemekten evvel ve sonra hangi duayı veya duaları etmesi gerektiğini merak etmektedir.

En öğrenilen ve en tesirli yemek dualarından biri Nimeti Celilullah Erdemli Yemek Duası olmakta ve bu duayı en samimi ve en içten biçimde okuyan Müslümanlar, Rabbimize şükretmekte ve bu dualar ile dilekleri de Allah ’ın izniyle hakikat olmaktadır.

Nimeti Celilullah Erdemli Yemek Duası ile şahıslar, Allah ’tan ahirettekilere rahmet, kalanlara selamet, sofraya bereket, bedene sıhhat ve iki evrende hoşluklar dileyerek oldukça hayırlı bir dua etmiş olmaktadırlar. Yemek duası elhamdülillah elhamdülillah elhamdülillahillezi et ’amena ve segana Türkçe olarak bu anlamlara kazançken, Bu dua, erdemi ile bolluğu ve bereketi de Allah ’ın izniyle bireylere eriştirmektedir.

Yemek Duası

En erdemli yemek duası hangisi Sorusu pek çok Müslüman ’ın yanıtını merak ettiği bir soru olurken, bu kelime çok öğrenilen, erdemli ve güçlü bir yemek duasının içerisinde yer almaktadır. Allah ’a şükretmek için yemekten evvel ve yemekten sonra okunabilen bu dua, Allahtan rahmet, selamet, bereket ve sıhhat dilemek, aynı zamanda iki evrende hoşluklar eyleyerek tüm trajedilerden kullarını koruması anlamlarına gelmektedir.

Müslümanlar, bu duayı okuyarak hem sofralarının bereketlenmesini hem de dileklerinin hakikat olmasını sağlayabilmekte, Allah, rızkına şükreden kullarını her zaman görmekte ve onların dileklerini kabul eylemektedir.

Yemek Duası

En Kısa Yemek Duası

İslam dünyası için yemekten evvel ve sonra Allah ’a dua etmek, son derece ehemmiyetli ve aynı zamanda sünnet olurken, Allah ’ın sunduğu nimetler için şükretmek, ona şükran iletmek ve Allah ’tan destek dilemek için okunabilecek pek çok güçlü yemek duası bulunmaktadır. Ancak şahıslar özellikle en kısa yemek duası hangisi? Diye merak etmekte ve bu duayı bilerek okumak istemektedir.

Müslüman evreni için oldukça ehemmiyetli olan yemek duasının Türkçe ve Arapça okunuşları için pek çok mümin bu duaları incelerken, özellikle bunların içerisinde kısa ama oldukça güçlü dualar yer almakta ve bireyler de hem bu duaları bilmek hem de kavrayarak yemeklerinden evvel ve sonra bu duaları okumak istemektedir.

En kısa yemek duası için şahıslar, özellikle “Allâhümme zid ve lâ tenkus, bir-hurmeti seyyidil mürselîn, velhamdü lillâhi Rabbil-âlemîn.” Veya “Allahümme bariklena fima rezagna vegına azabennari bismillah” dualarını okuyabilirler.

Bu iki dua da Allah ’a verdiği nimetler için şükretmek ismine oldukça ehemmiyetli dualar olurken, aynı zamanda sofranın bereketini de çoğaldıran dualar olarak yemekten evvel ve sonra okunması oldukça hayırlı dualardandır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın