Anasayfa » Genel » Oscar ödüllü yönetmenden Elon Musk filmi geliyor

Oscar ödüllü yönetmenden Elon Musk filmi geliyor

Tesla, SpaceX ve Twitter ’ın CEO ’su Elon Musk, öbür milyarderlerin aksine magazinsel tarafıyla da tüm dünyanın en çok konuşulan insanları arasında yer alıyor. Kripto para dünyasından, suni akla kadar bir hayli mevzuda yaptığı her açıklama gündem olan ve son olarak Twitter’ı satın almasıyla vaka olan Musk, her hareketiyle gündemde kendine yer buluyor. Tüm bunlar yaşanırken bir Elon Musk belgesel-filmi çekilmesi de sürpriz olmazdı değil mi?

OSCAR MÜKÂFATLI REJİSÖR ELON MUSK BELGESEL-FİLMİ SÜRÜKLEYECEK

Oscar mükâfatlı rejisör Alex Gibney, “Going Clear: Scientology and the Prison of Belief”, “Enron: The Smartest Guys in the Room” ve “Steve Jobs: The Man in the Machine” gibi belgesel-film imalleriyle tanınıyor. Yeni projesinde ise Elon Musk’ın dünyaya olan etkisini “kesin ve süslenmemiş biçimde” izleyicilere aktaracak.

Oscar ödüllü yönetmenden Elon Musk filmi geliyor

“HİT BİR ESER OLACAK”

Twitter’da yeni imal ile alakalı bir gönderiye yorum yapan Elon Musk, “Bu hit bir eserparça olacak” ifadesini kullandı. Şu anda imal aşamasında olan belgeselin imalciliğini Jigsaw Productions, Closer Media, Anonymous Content ve Double Agent üstleniyor.

It ’s a hit piece

— Elon Musk @elonmusk March 7, 2023

Closer Media ’nın kurucusu Zhang Xin, Gibney ile çalışma ve Musk ’ın dünya üzerindeki etkisini tahlil fırsatından coşku dinlediğini ifade etti. Filmin imalciliğini Jigsaw ismine Gibney ve Jessie Deeter; idareyici üretimciliği ise Stacey Offman ve Richard Perello üstleniyor.

Elon Musk’ın yaşamını anlatacak olan belgesel-filmin çıkış tarihi henüz emin değil. Ayrıca üretimin sinemalarda mı yoksa dijital platformlarda mı gösterileceği de henüz açıklanmadı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın