Anasayfa » Genel » Yerli ve Milli Otomobil TOGG’un satış süreci bu hafta başlıyor

Yerli ve Milli Otomobil TOGG’un satış süreci bu hafta başlıyor

Türkiye’nin ilk yerli arabayı Togg’un coşkuyla beklenen satış süreci bu hafta başlıyor.

Togg’un teknoloji teşebbüsçüleri için de esin olduğunu vurgulayan Kacır, “Togg’la beraber yeni bir imal yolculuğuna çıkacağız. Bu hafta Allah’ın izniyle Türkiye’nin arabayı Togg satışa çıkıyor olacak. Önümüzdeki günlerde Togg ulusumuzla buluşuyor olacak. Togg yalnızca dünyanın en zaferli elektrikli araba markalarından biri olmayacak, birliktesi çok rakamda teknoloji teşebbüsünün doğmasına vesile oluyor olacak. Togg’un elektrikli taşıt yazılım ve ekipmanlarını yeniden bu ülkenin ulusal firmaları reelleştiriyor.” ifadelerini kullandı.

Devrim Arabayı ile kurulan hayal, yarım yüzyıl sonra yaşama geçirildi. Togg’un satışa çıkarılacak ilk modeli C segment SUV olacak. Ardından yerli arabalar trafiğe çıkacak.

ÖTV DETAYI

Togg için takvim işlerken en çok merak edilen mevzu maliyeti. Maliyet siyasetinin şifresi ‘erişilebilirlik’ olacak. Bu çerçevede kısa zaman evvel matrah tertip etmesi geldi. Motor eforu 160 kilovattı aşan elektrikli vasıtaların ÖTV matrahı yüzde 40’a çıkarıldı. Togg’un yer aldığı ÖTV matrahı ise yüzde 10’da kaldı.

Bu tertip etme Togg’a özel matrah ayarlaması olarak değerlendirildi. Liste maliyeti ise kısa zaman içinde kamuoyuyla paylaşılacak.

İçeriği Oyla

Yorum yapın