Anasayfa » Genel » Ridley Scott’ın “Napoleon” filminden ilk fragman yayınlandı!

Ridley Scott’ın “Napoleon” filminden ilk fragman yayınlandı!

Alien Acelesi, Blade Runner, Gladyatör ve Hannibal gibi filmlerin akılda rejisörü Ridley Scott’ın yeni filmi “Napoleon” için ilk fragman yayınlandı.

19. asırda yaşayan Fransız imparatoru Napolyon Bonapart’ın yaşamını anlatan biyografik filmde Napolyon rolünde Joaquin Phoenix’i izleyeceğiz.

İşte Napoleon filminden ilk fragman:

NAPOLEON FİLMİ VİZYON TARİHİ

Ridley Scott imzalı Napoleon filmi 22 Kasım‘da vizyona girecek. Senaryosunu David Scarpa’nın yazdığı filmde Joaquin Phoenix ve Vanessa Kirby başrollerde olacak.

Ridley Scott'ın

NAPOLEON KİMDİR?

Napolyon Bonaparte, 15 Ağustos 1769 ’da doğmuş ve 5 Mayıs 1821 ’de can vermiştir. Fransız Devrimi sırasında öne çıkan bir Fransız askeri komutanı ve politik liderdir. Napolyon, 1799-1804 seneleri arasında Fransız Cumhuriyeti ’nin de facto lideri olarak Birinci Konsül, daha sonra 1804-1814 seneleri arasında ve tekerrür 1815 ’te Fransız İmparatoru olarak vazife yapmıştır.

Napolyon Savaşları, Fransız Devrim Savaşları ’nın ardından Napolyon önderliğindeki Fransa ile Avrupa ’nın öteki güçlü devletlerinin oluşturduğu ortak yönetim arasında hakikatleşen savaş yarıyılıdır. Başlangıç tarihinin hangi sene olduğuna dair tarihçiler ve tahlilciler arasında fikir birliği yoktur. 1800-1815 seneleri arasında, takribî 15 sene sürmüştür. Napolyon ’un en ehemmiyetli savaşlarından kimileri Austerlitz Muharebesi ve Waterloo Muharebesi ’dir.

Yapay zeka ChatGPT'ye tarihin en önemli askeri liderlerini sorduk! Atatürk ve Kanuni de 10 kişilik listedeSuni zekâ ChatGPT’ye tarihin en ehemmiyetli askeri liderlerini sorduk! Atatürk ve Kanuni de 10 karakter listedeTeknoloji

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın