Anasayfa » Genel » Rüyada göğe çıktığını görmek ne anlama gelir?

Rüyada göğe çıktığını görmek ne anlama gelir?

Bir kimsenin rüyada göğe çıkıp oradan inmediğini görmesi, o kimsenin can verebileceğine, yahut vefata yanaşmasına işârettir. Bir kimsenin rüyada göğe çıkıp orada do­laştığını görmesi, o kimsenin, astronomi ilmini ve saklı ilimleri bilerek ulus arasında meş­hur ve maruf olmasına işâret eder. Bazen rüyada göğe yükselmek, inatçı ve düşman ile münazaa ve husumete işâret eder. Bazen de rüyada göğe çıkmak, büyüklerin konutlarına girmeye işâret eder. Rüyada gökten bir şey aldığını görmek, hırsızlığa ve haber araştırmaya işâret eder.

Günahkâr kimsenin rüyada göğe çıkması, o kimsenin can verebileceğine işâret eder. Bir kimsenin rüyada yükselip göğe yanaştığı halde göğe çıkmadığını görmesi, o kimsenin din veya dünya sahibi olduğuna ve her ikisinde de yüksekliğe nâil olacağına işâret eder. Rüyada göğe bakmak, dünya devlet baş­kalarından birisine bakmaya işâret eder. Rüyada yeryüzüne bakmak için göğe çıktı­ğını görmek, yüksekliğe işârettir. Yeniden rüyada yeryüzüne bakmak için göğe çıktığını görmek, kaçırdığı bir şey için yeis ve efkâra düşmeye işârettir. Bir kimsenin rüyada ne zaman çıktığını öğrenmediği halde, göğe çıkmış olduğunu gör­mesi, o kimsenin, allahın izniyle cennete gireceğine işâret eder. Bir kimsenin rüyada göğe Doğru yükseldi­ğini ve oraya girdiğini görmesi, o kimsenin şahadete ulaşmasına ve bununla birlikte şeref ve methiyeye işârettir. Yeniden bir kimsenin rüyada göğe Doğru yük­seldiğini ve oraya girdiğini görmesi, Allah’ın c.c.desteğiyle kurtuluşa ermesine işâret eder. Rüyada göğe çıkmayı arzu etmek, rızık ara­mak için çalışmaya, taahhüdün yerine getirilmesin­den ümit ettiği şeyin aceleliğine işâret eder. Bir kimsenin rüyada düz olarak göğe çıktı­ğını görmesi, o kimsenin, hasar, ziyan, beden ve mülkünde beceriksizliğe düşmesine işâret eder.

Bir kimsenin rüyada meşakkatsiz göğe çıktığını görmesi, o kimsenin, efor ve otoriteye nâil olmasına, düşmanının makûsluk ve şikesin­den kurtulmasına işâret eder. Hastalanan bir kimsenin rüyada göğe çıktı­ğını ve gökten yere tekerrür inmediğini görmesi, o kimsenin hastalıktan dolayı ölüm edebilece­ğine işâret eder. Hastalanan bir kimsenin rüyada göğe çıktı­ğını ve gökten yere tekerrür indiğini görmesi, o kimsenin hastalığının son haddine varmasına ve sonra hastalıktan kurtularak yileşmesirıe işâret eder. Bazen bir kimsenin rüyada göğe çıktığını görmesi, o kimsenin, ölüm edebileceğine ve âhirete gideceğine işâret eder. İnançsız kimsenin rüyada göğe çıkması ise, o kimsenin Müslüman olmasına işâret eder.

Değişik Bir Rüya Yorumcusuna Göre:

Rüyada göğe çıktığını görmek son zamanlar da en çok merak edilen rüya deyimlerinden biri olmaktadır. Özellikle gökyüzü ile alakalı görülen rüyalar çok daha fazla ön tasarıya çıkmaktadır. gökyüzüne Doğru havalanmak da sık görülen rüyalar arasında yer alır. Rüyada süratle gökyüzüne çıkmak ne biçimde açıklanır tüm ayrıntıları ile derledik.

 Rüyada göğe çıktığını görmek pek çok değişik biçimde açıklanabilmektedir. Rüyanın bütün olarak anlamına bakabilmek ve açıklayabilmek ismine rüya detaylarına dikkat etkeniz gerekmektedir. rüyada göğe çıkmanın yorumları daha çok refah ve bolluk olarak açıklanır. Özellikle iş yaşamı ile alakalı mevzulara delalet etmektedir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın