Anasayfa » Genel » Samandağ Biberi Kaç Scoville (Doğru Cevap)

Samandağ Biberi Kaç Scoville (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde Samandağ biberi kaç scoville sualini almaktaydık. Bu içeriğimiz bedelli ziyaretçilerimize Samandağ biberi kaç scoville? Sualinin Doğru yanıtını verecektir. Aynı zamanda Samandağ biberi nerede yetişir, Samandağ biberi sipariş ve öteki başlıklarda değişik bilgileri vereceğiz.

Hatay ’ın ilçelerinden bir tanesi olan Samandağ, Türkiye ’nin güneyinde yer almaktadır. İnsanı ve yemekleriyle ünlü olan Samandağ ’ında biber yetiştiriciliği, salça üretimi ve eşi hadiseler çok popülerdir. Dünya ’nın 4 bir yanına biber ihracatı yapan Samandağ, Türkiye ’nin en acı biberini yetiştirmektedir. Peki, Samandağ biberi kaç scovilledir? İşte sizlere Doğru yanıtı!

Türkiye ’nin En Acı Biberi

Samandağ Biberi Nerede Yetişir?

Samandağ, Hatay ’da yer almaktadır. Hatay ’ın bir ilçesi olan Samandağ, Samandağ biberiyle popülerdir ve bu biber yalnızca burada yetiştirilmektedir. Bibere has toprağıyla ve hava koşullarıyla yetişen biberler Türkiye ’nin en acı biberleri olarak öğrenilir. Samandağ biberi başka bir bölge veya şehirde yetişemez zira hava koşulları ve toprak bereketi öteki bölgelerde yeterli kıvamda değildir.

Samandağ Biberi Nerede Bulunur?

Samandağ biber siparişi vermek için Hatay ’ın Samandağ ilçesini ziyaret faktörüz yeterli olacaktır. Samandağ biberi, İsyankar nehri ve Samandağ denizinin buluştuğu vadide yetişir. İsterseniz internetten de sipariş verebilirsiniz.

Samandağ Biberi Kaç Scoville

Türkiye ’nin en acı biberi olarak öğrenilen Samandağ biberinin scoville kıymeti 50.000 SHU ’dur. Bu da dolaysız olarak Samandağ biberini en acı biber konumuna taşır. Türkiye ’nin değişik bir bölgesinde bu kıymete sahip olan başka bir acı biber bulunmamaktadır. Çok acı ve yenilmeyecek seviyede biber arıyorsanız Samandağ biberini seçim edebilirsiniz. Scoville bir biberin acı kıymetini ölçmek için kullanılan terimdir.

Dünya ’nın En Acı Biberleri

Samandağ biberi yalnızca Türkiye ’ye özgü bir acılığa sahip olup Samandağ biberinden çok daha fazla acı olan bir çok biber cinsi bulunmaktadır. Dünya ’nın en acı biber listesini sizlere özel olarak altta hisseleştik.

Red Savina Habanero7 Pot RedBlut JolokiaBarrackporeNagaviperScorpion Butch T7 Pot Primo7 Pot DouglahMoruga ScorpionCarolina Reaper

Genel kategorimize bakmayı unutmayın.

İçeriği Oyla

Yorum yapın