Anasayfa » İlaç Rehberi » Spazmol

Spazmol

Spasmomen nedir ne için kullanılır, Spasmomen nasıl kullanılır, Spasmomen ’in saklanması, Spasmomen ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Spasmomen’in muhtemel yan tesirler nelerdir.

Film Tablet

Otilonyum bromür

Ambalaj:

 40 mgx30 tablet.

Endikasyon:

 İrritabl sütun ve distal enterik bölgenin spastik ağrılı vaziyetlerinde spazm çözücüdür. Ayrıca endoskopi sırasında oluşabilecek intestinal spazmları eksiltmek için kullanılır.

Kontrendikasyon:

 Otilonyuma karşı fazla duyarlık gidişatında kontrendikedir.Sütun tıkanması gidişatında kullanılmamalıdır.

Uyarılar:

 Glokom, prostat hipertrofisi ve pilor stenozu olan hastalarda dikkatli kullanılmalıdır. Otilonyum bromürün gastrointestinal sistemdüz adalelerini hafifletmesi sebebiyle çoğunlukla diyabetik hastalarda görülen konstipasyon ve bağırsak atonisi ile karakterize vaziyetlerde dikkatli olunmalıdır. Yalnızca erişkinlerde kullanılır. Hamilelik ve emzirme yarıyılında ancak gerekli vaziyetlerde ve hekim himayesinde kullanılmalıdır.

Yan Tesirleri:

 Yan tesirler natürel olarak başlıca sindirim sisteminde görülür bulantı, kusma, epigastrik ağrı.

İlaç Etkileşimleri:

 Öğrenilen bir tesirleşmesi yoktur.

Doz Teklifi:

 İrritabl sütun ve distal enterik bölgenin spastik ağrılı bulgularında günde 2-3 defa bir tablet alınır. Endoskopi sırasında oluşabilecek intestinal spazmları eksiltmek için endoskopiden 1 saat evveline kadar 1-2 tablet alınması önerilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın