Anasayfa » İlaç Rehberi » Suprenil

Suprenil

Suprenil nedir ne için kullanılır, Suprenil nasıl kullanılır, Suprenil ’in saklanması, Suprenil ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Suprenil’in mümkün yan tesirler nelerdir.

Oftalmik Süspansiyon

Sülfasetamid sodyum 500 mg, prednizolon asetat 10 mg, fenilefrin HCL 6 mg, antipirin 5 mg

Ambalaj:

 5 mL’lik damlalıklı şişe.

Endikasyon:

 Pürülan Olmayan blefarit ve blefarokonjonktivit seboral, stafilokokal,alerjik pürülan olmayan konjonktivitte alerjik ve bakteriyel endikedir.

Kontrendikasyon:

 Akut herpes simpleks dendritik keratit, pürülan ve rehabilitasyon edilmemiş enfeksiyonlar,vaksinia varicella kornea ve konjonktivanın öbür bir hayli viral rahatsızlıkları, oküler verem ve göze ait mantar hastalıkları ve bileşimdeki maddelerden rastgele birine karşı fazla duyarlı vaziyetlerinde kontrendikedir.

Uyarılar:

 Duyarlı bireylerde uzun vakit kullanım neticeyi göz içi tazyiki çoğalabilir. Dar açılı glokomu olanlarda dikkatle kullanılmalıdır.Herpes simpleks geçirmiş hastaların kortikosteroid rehabilitasyonu büyük bir dikkat gerektirir. Hamilelikte ve emziren annelerde yeterli hakimiyetli çalışmalar olmadığından ancak verim/hasar tehlikeleri göz önüne alınarak uygulanır.

Yan Tesirleri:

 Bileşimdeki antibiyotiğe karşı alerjik duyarlıkgö-rülebilir. Steroide karşı, glokoma Doğru büyüyen göz içi tazyikinde çoğalış, seyrek optik asap zararı, posterior subkapsüler katarakt yaradılışı ve yara iyileşmesinde gecikme gibi yan tesirler görülebilir.

Doz Teklifi:

 Olgunun ciddiyetine göre dozaj günde 2 veya 4 kere 1’er damladır. Genel olarak blefaritin erken veya akut aşamalarında,çok daha seri cevap alabilmek ve daha iyi tesir elde edebilmek için Suprenil Sterilize Oftalmik Süspansiyon Doğrudan göz üzerine damlatılarak veya göz kapağına fazla yayarak uygulanır. Olgu göz kapağıyla hudutluysa,Suprenil Doğrudan Lezyonun üzerine uygulanır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın